| Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  glowski_net

  Dlaczego na świeżo wyremontowanej al. Niepodległości nie świecą się lampy doświetlające przejścia dla pieszych? Świeci się tylko jedna para lamp, te przy przejściu za pętlą autobusową, nieopodal Biedronki. Pozostałe 5 czy 6 przejść tonie w ciemności. Czy te doświetlające lampy przy nich to atrapy? Czy naprawdę komuś musi się stać krzywda, żeby zostały uruchomione? Będę wdzięczna za odpowiedź, a najbardziej za uruchomienie oświetlenia, o które pytam. Pozdrawiam i życzę zdrowia!
  Joanna Jóźwiak

  - Montaż słupów oświetleniowych został zakończony w grudniu 2020 r. Obecnie oczekujemy na zakończenie procedur prowadzonych przez Enea Operator, związanych z przyłączeniem do sieci. Po ich zakończeniu oświetlenie zostanie uruchomione.

  Warto podkreślić, że wykonanie dodatkowego doświetlenia przy przejściach dla pieszych w przebiegu alei Niepodległości, podyktowane było troską o bezpieczeństwo pieszych. Kolorystyka słupów czy nowoczesna technologia związana z odpowiednim strumieniem jasnego światła to działania zamierzone i sfinansowane przez Gminę Piła przy okazji remontu ulicy wykonywanego przez GDDKiA. Warto wskazać, że do tej pory przejścia przy alei Niepodległości nie posiadały tego typu doświetlenia.

  Czy droga rowerowa z Motylewa do alei Poznańskiej będzie wykonana? Czekamy już na nią wiele lat i nasze dzieci (oraz my) tak naprawdę bez aut nie jesteśmy w stanie nigdzie dojechać, ani się z tego osiedla wydostać.
  Agnieszka Sokolica Sokołowska

  - Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Piły 26.01.2021, przedstawiony zostanie radnym projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Motylewskiej, al. Poznańskiej i ul. Przemysłowej, zawierający przebieg ścieżki pieszo – rowerowej, łączącej ul. Motylewską z ul. Przemysłową. Uchwalony plan będzie stanowił podstawę prawną do zaktualizowania dokumentacji projektowej. Realizacja ścieżki nastąpi po zabezpieczeniu odpowiednich środków finansowych.

  Panie prezydencie, co ze słupami informującymi o rozkładach jazdy autobusów miejskich, czemu one straszą, było głośno a teraz mija rok a tu nic.
  Alina Gunia

  - Aktualnie trwa procedura przetargowa, która wyłoni wykonawcę inwestycji. Po jej pozytywnym zakończeniu, zwycięski podmiot, rozpocznie instalację urządzeń Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Przypominam, że jest to drugie podejście, ponieważ wcześniej wyłoniony wykonawca realizował zadanie w sposób niewłaściwy, co spowodowało rozwiązanie umowy.

  Jak długo będziemy udawać, że nic złego nie dzieje się w pilskim szpitalu?
  Agnieszka Drożdż

  Mimo, że powiatowi radni Porozumienia Samorządowego i Prawa i Sprawiedliwości usunęli naszego przedstawiciela z Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego w Pile, zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji. Szpital nie jest jednak własnością miasta, więc możemy jedynie apelować do Starostwa Powiatowego w Pile o naprawienie tej sytuacji. Niemniej w trosce o bezpieczeństwo pilan, wspieramy lecznicę finansowo i rzeczowo. Tylko w tym roku przekazaliśmy pieniądze na zakup aparatury medycznej, a także przekazaliśmy ogromną ilość środków ochrony osobistej dla medyków walczących z epidemią koronawirusa. W tej chwili również pracujemy nad projektem kolejnego wsparcia dla pilskiej lecznicy.

  Dlaczego mam pytać skoro nie dostaję odpowiedzi? Ulica Spacerowa: dziura goni dziurę, a auta parkują w każdym wolnym miejscu.
  Mieczysława Codogni

  - Naprawy nawierzchni wszystkich dróg gminnych i powiatowych będą wykonywane możliwie jak najszybciej, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Takimi pracami interwencyjnymi zostanie objęta również ulica Spacerowa.
  Odnośnie nieprawidłowo parkujących samochodów należy wskazać, że do kontroli w zakresie przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym są powołane odpowiednie służby. Ewentualne naruszenia w tym zakresie należy zgłaszać w pierwszej kolejności do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pile.

  Panie prezydencie, dlaczego zamknięto lotnisko dla aut, żeby można było przejechać?
  Paweł Wo

  - Na pilskim lotnisku odbywa się kilka tysięcy operacji lotniczych (startów i lądowań) w roku, więc otwarcie i niekontrolowany ruch samochodów i pieszych, zagrażałby zdrowiu i życiu wielu ludzi. Dlatego my również przygotowując miejskie wydarzenia kulturalne, sportowe i rekreacyjne, uzgadniamy ich zakres i przebieg z Aeroklubem Ziemi Pilskiej, który jest zarządcą lotniska. Dzięki temu eventy przebiegają bezpiecznie, AZP może zapewnić płynne funkcjonowanie lotniska.