21. PIKNIK MARCIŃSKI za nami | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

21. PIKNIK MARCIŃSKI za nami

W 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, 11 listopada odbył się w Pile kolejny Piknik Marciński, w którym udział wzięło prawie 400 turystów. Tę nietuzinkową imprezę przygotowało kilkunastu organizatorów – wolontariuszy.

22 kajakarzy tradycyjnie przypłynęło Gwdą ze swojej bazy na ul. Kwidzyńskiej.
20 rowerzystów przejechało  40 km trasą NIEPODLEGŁOŚCIOWĄ, odwiedziwszy po drodze 11 miejsc pamięci.

Około 350-osobowa grupa piechurów, która podjechała autobusami do Leszkowa, gdzie postawiła znicze na cmentarzu wojennym z pierwszej wojny światowej. Stamtąd sześciokilometrowym spacerem przez piękny listopadowy las powędrowała do Kaliny.

META wyznaczona została zwyczajowo w Kalinie, w gościnnym Ośrodku Lasów Państwowych.
Za metą nie mogło zabraknąć tradycyjnych atrakcji jak: poczęstunek rogalem marcińskim, gorąca herbata, kiełbaski pieczone nad ogniskiem lub grillowane – do odbioru na talony otrzymane w kopertach startowych oraz stroiki wykonane z materiałów znalezionych na trasie.

No i ZABAWY REKREACYJNE, za udział w których można było dostać cukierki:
- rzut kaloszem do parasola
- szyszkami do dziupli
- slalom z piłką dużą (nożną) i małą (unihokej),
-podbijanie piłki nogą
- skakanka

Ten jesienny PIKNIK mógł odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Piły, Piotra Głowskiego, który osobiście „odprawił” cztery autokary wiozące dzieci, młodzież i dorosłych wędrowców do Leszkowa.

GOŚCINY – udzieliło Nadleśnictwo Kaczory, z Nadleśniczym  Jackiem Zwierzyńskim (zresztą członkiem PTTK) i nieocenioną panią Małgosią Plata.

Katering – przygotował Ośrodek Piachy państwa Zuzanny i Jarosława Stankiewiczów

Organizator: Działacze społeczni (wolontariusze) – pilskiego Oddziału PTTK, którego Prezesem jest Jacek Markiewicz.

Komandor rajdu – Joanna Piotrowska

piknik_marcinski00

piknik_marcinski18 piknik_marcinski01 piknik_marcinski02 piknik_marcinski03 piknik_marcinski04 piknik_marcinski05 piknik_marcinski06 piknik_marcinski07 piknik_marcinski08 piknik_marcinski09 piknik_marcinski10 piknik_marcinski11 piknik_marcinski12 piknik_marcinski13 piknik_marcinski14 piknik_marcinski15 piknik_marcinski16 piknik_marcinski17