25 lat Straży Miejskiej w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

25 lat Straży Miejskiej w Pile

Straż Miejska w Pile ma 25 lat. Jubileusz był dobrą okazją do nagrodzenia awansami na wyższe stopnie najlepszych pilskich strażniczek i strażników.

Skromna uroczystość odbyła się 28 czerwca b.r. w mieszczącej się na dworcu kolejowym siedzibie Straży Miejskiej. Uczestniczący w spotkaniu prezydent Piły Piotr Głowski oraz jego zastępca Krzysztof Szewc podkreślali, że pilska Straż Miejska wyróżnia się na tle podobnych jednostek w kraju.

“Jesteśmy jedyną chyba w Polsce Strażą Miejską, która nie koncentruje się na wykroczeniach drogowych. Pilska Straż koncentruje się na działaniach porządkowych oraz na pomaganiu społeczeństwu” - powiedział Krzysztof Szewc – zastępca prezydenta Piły.

Na wniosek komendanta Wojciecha Noska, prezydent Piły Piotr Głowski awansował na wyższe stopnie dziewięcioro strażniczek i strażników: Sebastiana KRZOSKA, Dorotę BIELICKĄ, Agatę KOLASĘ-CICHOSTĘPSKĄ, Ewę PAŁUBICKĄ, Dawida WOLSKIEGO, Anitę ŚCIUBĘ, Joannę STRZELECKĄ, Tomasza KARWATA i Adriana STARZYŃSKIEGO.

Wojciech Nosek – komendant Straży Miejskiej w Pile podkreślił, że “Ci, którzy zostaki dzisiaj awansowani, są to najlepsi z najlepszych: wykazują się najlepszą wiedzą merytoryczną oraz umiejętnością zachowania na ulicy”.

Choć awansowani funkcjonariusze wykonują na co dzień inne zadania, każdy z nich chwali pracę w pilskiej Straży Miejskiej i podkreśla, że przynosi ona satysfakcję.

Prócz tego czworgu nowoprzyjętym strażniczkom i strażnikom: Emilii POLAK, Monice BEJCZAK, Tomaszowi DUNKOWSKIEMU i Łukaszowi PAULOWI – wręczone zostały legitymacje i odznaki służbowe.

W pilskiej Straży Miejskiej codzienną służbę pełni obecnie 30 kobiet i mężczyzn. Nie ma wątpliwości, że ich praca ma ogromny wpływ zarówno na wzrost poczucia bezpieczeństwa pilan, jak i na porządek w mieście. Dlatego nagrodzonym funkcjonariuszom gratulujemy, a wszystkim życzymy sukcesów zawodowych i dobrej opinii pilan na kolejne lata służby.

Jagoda Oburota
UM Piły

25_lat_strazy_miejskiej01

25_lat_strazy_miejskiej02 25_lat_strazy_miejskiej03