35-letni podpalacz w rękach pilskich kryminalnych | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

35-letni podpalacz w rękach pilskich kryminalnych

35letni_podpalacz

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 35-letniego mieszkańca Piły, Mężczyzna odpowie za podpalenia kilku pojemników na odpady komunalne. Wstępnie straty oszacowano na kwotę około 10 tys. zł. Mężczyzna wcześniej był karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy od kilku miesięcy zajmowali się sprawą podpaleń śmietników, do których doszło na terenie Piły. Funkcjonariusze na bieżąco zbierali informacje w prowadzonej sprawie i na początku stycznia br. śledczy wpadli na trop podpalacza, którym okazał 35-letni mieszkaniec Piły.

Kryminalni zatrzymali mężczyznę 28 stycznia br. w godzinach porannych na terenie naszego miasta. Przyznał się do podpalenia kilku śmietników w centrum Piły. Nie potrafił wytłumaczyć przyczyny swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Dodał tylko, że robił to, kiedy był na spacerach ze swoim psem.

Zatrzymany to 35-letni mieszkaniec Piły. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie teraz odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile