4 medale zawodników Sporty Walki Piła na Mistrzostwach Europy w Macedonii! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

4 medale zawodników Sporty Walki Piła na Mistrzostwach Europy w Macedonii!

Zakończyły się Mistrzostwa Europy kadetów i juniorów w kick boxingu. W Macedonii nasi zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z Europy. Do Piły trafiły aż 4 brązowe medale!

Dawid Siek po rewelacyjnej walce ćwierćfinałowej zakończonej przed czasem w 2 rundzie w półfinale trafił na reprezentanta Rosji. Po bardzo dobrym i wyrównanym pojedynku minimalną przewagą punktową zwyciężył zawodnik z Rosji. Dawid zdobywa brązowy medal kategorii – 67 kg junior młodszy low kick.

Półfinałowe walki przegrali również Piotr Woźniak i Jakub Kobus. Szczególnie walka Kuby Kobusa wzbudziła wielkie emocje i jej losy ważył się do ostatniej sekundy. Ostatecznie minimalnie zwycięża zawodnik z Macedonii.

Piotr Woźniak zostaje brązowym medalistą kategoria -51 kg junior młodszy a Jakub Kobus wraca z brązem kategorii – 48 kg junior młodszy low kick.

Najmłodszy z grona Kacper Tecław wystąpił w formule kick light kategoria wagowa – 42 kg. Po pewnej wygranej w ćwierćfinale z zawodnikiem z Azerbejdżanu Kacper trafił w półfinale na rywala z Węgier. Jak okazało się już na początku walki bardzo niewygodny rywal, walczący z pozycja mańkuta. Nasz zawodnik nie mógł znaleźć w 1 rundzie sposobu na rywala. Druga runda to jedna z najdłuższych na imprezie  ;) Kacper pokazał wielki charakter do końca walcząc o zwycięstwo. Ostatecznie zwycięża Węgier a Kacper Tecław zostaje brązowym medalistą.

Piąty nasz zawodnik Kuba Szymanowski odpada z turnieju niestety bez medalu. Po dobrej pierwszej rundzie z zawodnikiem z Rosji wraz z upływem czasu to rywal Kuby zyskiwał przewagę i ostatecznie to on wychodzi zwycięsko z tego pojedynku.

To wielkie chwile dla naszego młodego wciąż klubu. Z tak prestiżowej imprezy przywozimy 4 medale! 2 lata temu nikt nie śmiałby nawet o czymś takim marzyć! Z wyjazdu i całych przygotowań na pewno wyciągniemy sporo wniosków, postaramy się poprawić kilka spraw na tyle, aby nasi zawodnicy nadal zdobywali medale MP ale i za rok na Mistrzostwach świata!

Wielkie podziękowania dla trenera sekcji kick boxingu Przemek Drajer za wielki wkład i trud włożony w przygotowania zawodników. Za cenne rady, opiekę w trakcie całych mistrzostw podziękowania dla trenerów kadry -Tomasz Szczepaniuk, Maciej Domińczak, Rafał Mazurowski i Piotr Nasulewicz!

Wreszcie dziękujemy Wszystkim osobom prywatnym, instytucjom i firmom, które wspomagały nas w zbiórce finansów na wyjazd czy też w samych przygotowaniach! Postaramy się dotrzeć do Was wszystkich bezpośrednio, ale już teraz DZIĘKUJEMY! To również Wasza zasługa! A są nimi: PellasX Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile, Eligiusz Piotr Komarowski, Press-metal, Miejska Energetyka Cieplna Piła Sp. z o.o., Polski Związek Kickboxingu, Artur Gaj Den Braven, COLOS GYM, PowerMuscle.pl, Akom Atom-Tomasz Polcyn, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Kaczory ul Jasna 1, Marcin Porzucek.

Sporty Walki Piła

medale_sporty_walki00

medale_sporty_walki21 medale_sporty_walki01 medale_sporty_walki02 medale_sporty_walki03 medale_sporty_walki04 medale_sporty_walki05 medale_sporty_walki06 medale_sporty_walki07 medale_sporty_walki08 medale_sporty_walki09 medale_sporty_walki10 medale_sporty_walki11 medale_sporty_walki12 medale_sporty_walki13 medale_sporty_walki14 medale_sporty_walki15 medale_sporty_walki16 medale_sporty_walki17 medale_sporty_walki18 medale_sporty_walki19 medale_sporty_walki20