4 złote krążki lekkoatletów pilskiej GWDY

4_zlote_krazki

Lekkoatleci PLKS „Gwda” Piła bardzo udanie startowali w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików, które odbyły się na zmodernizowanym obiekcie POSiR-u, dawniej Olimpii Poznań.

Łącznie wywalczyli osiem medali. Zawody młodzików były przeplatane konkurencjami dla kategorii starszych. Padło wiele wartościowych wyników. Swoje aspiracje medalowe  w Mistrzostwach Polski Młodzików potwierdziła Zuzanna Doroba, która wygrała bieg na 300 m znakomitym wynikiem 41,81.

Efektowanie wyglądało podium na 1000 prz dziewcząt, zapełnione wyłącznie przez zawodniczki „Gwdy”. Wygrała Kalina Wierzbowska z czasem 3:39,36 przed Agatą Łańską 3:45,22 i Julią Wałczacką 4:14,56.

Na najwyższym podium ze złotymi medalami stanęli też Kacper Rospłoch w rzucie dyskiem -38,47 i  Piotr Rozmiarek w skoku wzwyż – 175 cm. Medal srebrny wywalczył Jan Gański w skoku wzwyż – 145 cm. O miłą niespodziankę postarali się specjaliści biegu na 300 m Dawid Hajduk i Oliwier Kamiński, którzy tym razem z wynikami odpowiednio 12,26 i 12,34 awansowali di finałowego biegu na 100 m. Sukces Dawida Hajduka jest tym cenniejszy, że w skoku w dal  wynikiem 5,42 wywalczył brązowy medal w tej konkurencji. Bliska wywalczenia medalu była Natalia Szarejko w biegu na 80 ppł – 14,29 i 200ppł -34,11.

Po dobrych występach na Mistrzostwach Polski LZS w Ciechanowie, dobrą formę przed Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych w Radomiu potwierdzili: płotkarz Mikołaj Szarejko w biegu na 100 m – 11,77 i 200 m-24,01 oraz „przeszkodowiec” Mikołaj Czechowicz na 400 m – 53,35. O dobrą życiówkę w biegu na 200 m – 24,78, postarał się też Piotr Barańczyk, który po kontuzji wraca do pełni zdrowia.