50 tys. zł dla działkowców! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

50 tys. zł dla działkowców!

50_tys_dla_dzialkowcow

W budżecie Miasta Piły znalazły się pieniądze dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Kwota ma przyczynić się do uatrakcyjnienia miejsc wypoczynkowych i wpłynąć na poprawę infrastruktury ogrodowej. Pomysł pochwala radny Rady Miasta, Jacek Bogusławski.

Zdaniem radnego Jacka Bogusławskiego, pilscy działkowcy znani są z ogromnej pracowitości, a ich ogrody cieszą oko: - Naszych działkowiczów cechuje niesłychana sumienność. Potrafią stworzyć fantastyczne enklawy spokoju i relaksu, których możemy im tylko pozazdrościć. Myślę, że warto przyczynić się do tego, aby te ogrody były jeszcze piękniejsze. Warto pomóc.

W Urzędzie Miasta trwa już nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu Miasta Piły, która ma przyczynić się do polepszenia warunków i rozwoju Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Mowa o 50tys zł. Pieniądze będzie można przeznaczyć – w szczególności – na budowę lub modernizację infrastruktury ogrodowej.

- To jest taki Budżet Obywatelski dla działkowców. Konkretne pieniądze na zadania najważniejsze dla działkowców – podkreśla radny Jacek Bogusławski.

Wnioski o udzielenie dotacji celowej może składać wyłącznie zarząd ogrodu działkowego lub osoba uprawniona do jego reprezentowania w terminie do 31 sierpnia 2018 r. Wnioski można pobrać na stronie internetowej UM w Pile. Znajdują się także na: www.jacekboguslawski.pl.