68-letni mężczyzna aresztowany za znęcanie się nad rodziną | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

68-letni mężczyzna aresztowany za znęcanie się nad rodziną

68_letni_mezczyzna_aresztowany

Od pewnego czasu znosili ciągłe upokorzenia, groźby i wyzwiska. Ofiarą przemocy domowej była nie tylko żona, ale syn z synową. W końcu zdesperowani zdecydowali się powiadomić Policję. 68-latek, który znęcał się nad swoją rodziną i groził jej, usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany. Pamiętaj, przemoc domowa jest przestępstwem! Masz prawo bronić się przed osobą, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę.

68-letni mieszkaniec gminy Białośliwie trafił do policyjnego aresztu chwilę po tym, jak jego rodzina złożyła zawiadomienie o znęcaniu się. Z relacji rodziny wynikało, że dramat w tej rodzinie trwał od dłuższego czasu. Awantury, wyzwiska, groźby i bicie były w tym domu codziennością. Mężczyzna szarpał, popychał, bił, kopał, groził pozbawieniem życia, używając przy tym niebezpiecznych narzędzi. W czasie awantur niejednokrotnie niszczył dorobek rodziny łamiąc i rozbijając domowe sprzęty. Zdesperowana rodzina zdecydowała się wreszcie na złożenie zawiadomienia o przestępstwie.

31 lipca br. policjanci z Posterunku Policji w Białośliwiu zatrzymali 68-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną oraz groźby. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Chodzieży wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne – to tajemnica wielu polskich rodzin. „To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać”, „To sprawa rodzinna” – w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nie informowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

Pamiętaj! Masz prawo złożyć na Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę!!!

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zadzwoń! 801 12 00 02 – to specjalny numer telefonu do Ogólnopolskiego Pogotowia dla ofiar przemocy w rodzinie NIEBIESKA LINIA.

podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile
Fot. justdial.com