7 września II Memoriał Wiesława Rutkowskiego | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  7 września II Memoriał Wiesława Rutkowskiego

  memorial_rutkowskiego

  Sezon ligowy 2019 zakończył się w Pile dość szybko. Nie oznacza to jednak, że przy Bydgoskiej umilkły żużlowe motocykle. W ostatnim czasie odbywały się treningi, a na 7 września działacze zaplanowali turniej indywidualny. Będzie to II Memoriał Wiesława Rutkowskiego, zawodnika Polonii i Kolejarza Piła w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.

  Pierwszy Memoriał Wiesława Rutkowskiego rozegrany został w 2012 roku, a jego zwycięzcą został Damian Baliński. Turniejowi towarzyszyły wtedy zmagania żużlowców amatorów oraz zawody quadów. W tym roku memoriał skoncentrowany będzie na zmaganiach zawodników profesjonalnych. Działacze nie ukrywają, że wśród uczestników turnieju znajdą się zawodnicy, którzy są w kręgu zainteresowań w kontekście startów w Polonii w kolejnym sezonie. Szczegóły dotyczące obsady zawodów na ten moment utrzymywane są w tajemnicy. Nazwiska zawodników będą sukcesywnie przedstawiane kibicom. Pewnym jest, że działacze skompletowali ciekawe zestawienie i kibice, którzy w sobotę 7 września o godzinie 14:45 zasiądą na trybunach przy ulicy Bydgoskiej, nie będą zawiedzeni.

  Sam turniej to nie jedyna atrakcja, jaka będzie czekała na kibiców. W tym roku obchodzimy 20-lecie zdobycia przez Polonię tytułu Drużynowego Mistrza Polski. Z tej okazji działacze wystosowali zaproszenia do byłych zawodników klubu z Piły. Spotkanie byłych żużlowców, którzy reprezentowali barwy naszego klubu, będzie z pewnością miłym akcentem.

  Biletem wstępu na II Memoriał Wiesława Rutkowskiego będzie program zawodów, który kosztował będzie 10zł. To również ukłon działaczy w stronę pilskich kibiców i forma podziękowania za wsparcie i doping w sezonie 2019.

  Początek zawodów: 7 września godzina 14:45

  Wstęp: Program zawodów w cenie 10zł, dzieci i młodzież szkół podstawowych – wstęp wolny.

  Sebastian Dreczka