8 kradzieży w niespełna trzy tygodnie | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  8 kradzieży w niespełna trzy tygodnie

  Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 30-letniego mieszkańca Piły, który w krótkim odstępie czasu dokonał 8 kradzieży na terenie jednego z marketów budowlanych w Pile. Policjanci odzyskali również wszystkie przedmioty.

  28 grudnia, w godzinach wieczornych oficer dyżurny pilskiej jednostki otrzymał informację o ujęciu sprawcy kradzieży sklepowej w jednym z marketów budowlanych w Pile. Na miejsce zadysponowany został patrol, którego policjanci potwierdzili zgłoszenie i wylegitymowali sprawcę.

  Okazał się nim 30-letni pilanin, który schował pod kurtkę wiertarko-wkrętarkę o wartości blisko 500 złotych i wychodząc ze sklepu nie zapłacił za towar. Interwencja mogłaby zakończyć się nałożeniem przez policjantów mandatu karnego, gdyby nie fakt, że to nie jedyna kradzież mężczyzny w ostatnim czasie.

  Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą udowodnili mężczyźnie dokonanie 8 kradzieży w przeciągu niespełna trzech tygodni grudnia. Łupem padły elektronarzędzia, których ostateczna wartość wyniosła ponad 4800zł. Każdy z przedmiotów po kradzieży był przez mężczyznę sprzedawany w lokalnych lombardach. Funkcjonariusze w trakcie prowadzenia czynności odzyskali wszystkie przedmioty, które zostały wcześniej skradzione.

  Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z dokonaniem kradzieży, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  st. sierż. Wojciech Zeszot
  KPP w Pile

  8_kradziezy

  8_kradziezy_02