Aby dzieci były bezpieczne na drodze | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Aby dzieci były bezpieczne na drodze

  Jednym z priorytetowych zadań Policji jest ograniczenie wypadków drogowych z udziałem pieszych uczestników ruchu. Niestety wciąż istnieje grupa kierujących, którzy nie zwracają uwagi na fakt zbliżania się do przejścia dla pieszych. Dlatego 18 maja przy Szkole Podstawowej nr 7 w Pile Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile rozpoczęli akcję  profilaktyczną  pt. „TYLKO W BEZPIECZNYCH MIEJSCACH PRZECHODZĘ, PYREK DZIŚ UCZY WSZYSTKICH NA DRODZE!”, z udziałem dzieci z SP 7 i PP nr 13.

  - Nasza akcja dziś na terenie Piły i powiatu pilskiego, polegała na zatrzymywaniu kierowców. Jeśli kierowca popełnił wykroczenie, dzisiaj mógł zapłacić mandat i otrzymać punkty lub mógł skorzystać z drugiej opcji i wytłumaczyć dzieciom czemu to wykroczenie popełnił, i czy na przyszłość będzie pamiętał o zasadach i przepisach ruchu drogowego. Dziś kierowcy wybierali oczywiście optymistyczną wersję i tłumaczyli się dzieciom, obiecując poprawę. Natomiast jeśli u kierowców wszystko było OK to od dzieci i sierż. Pyrka  otrzymali słodkie upominki – mówi podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile. – Ta ulica, to miejsce gdzie dzisiaj jesteśmy, nie jest przypadkowe. Kilka dni temu doszło tutaj do potracenia 13-letniej dziewczynki na przejściu dla pieszych. Dlatego dziś wszystkich uwrażliwiamy – aby na drodze zachować spokój, kierować się wysoką kulturą osobistą. Dzieci  kierowcom przekazywali kamizelki i odblaski, aby zapamiętali tą akcję. Kolejny element w ramach  naszej akcji to zgromadzenie zdjęć z wypadków ze skutkiem śmiertelnym, w celu zaprezentowania tych zdemolowanych samochodów.

  W akcji uczestniczył sierżant „Pyrek” (maskotka wielkopolskiej policji), ulubieniec najmłodszych, który również edukował z dziećmi uczestników ruchu drogowego.

  Sebastian Daukszewicz

  aby_dzieci_byly_bezpieczne01

  aby_dzieci_byly_bezpieczne02 aby_dzieci_byly_bezpieczne03 aby_dzieci_byly_bezpieczne04 aby_dzieci_byly_bezpieczne05 aby_dzieci_byly_bezpieczne06 aby_dzieci_byly_bezpieczne07 aby_dzieci_byly_bezpieczne08 aby_dzieci_byly_bezpieczne09 aby_dzieci_byly_bezpieczne10 aby_dzieci_byly_bezpieczne11 aby_dzieci_byly_bezpieczne12 aby_dzieci_byly_bezpieczne13 aby_dzieci_byly_bezpieczne14 aby_dzieci_byly_bezpieczne15 aby_dzieci_byly_bezpieczne16 aby_dzieci_byly_bezpieczne17 aby_dzieci_byly_bezpieczne18 aby_dzieci_byly_bezpieczne19 aby_dzieci_byly_bezpieczne20 aby_dzieci_byly_bezpieczne21 aby_dzieci_byly_bezpieczne22 aby_dzieci_byly_bezpieczne23 aby_dzieci_byly_bezpieczne24 aby_dzieci_byly_bezpieczne25 aby_dzieci_byly_bezpieczne26 aby_dzieci_byly_bezpieczne27 aby_dzieci_byly_bezpieczne28 aby_dzieci_byly_bezpieczne29 aby_dzieci_byly_bezpieczne30 aby_dzieci_byly_bezpieczne31 aby_dzieci_byly_bezpieczne32