Adamek i Lachele z medalami

Bardzo dobrze wypadli zawodnicy Gwardii Piła w mistrzostwach Polski juniorów, które odbyły się w Toruniu.

Bieg na 60 m, wygrała  Klaudia Adamek, która dzień wcześniej wystartowała w Coprnicus Cup. Już w eliminacjach poprawiła swój rekord życiowy osiągając wynik-7.52 s. Podopieczna trenera Romana Marciniaka w finale, poprawiła go na 7.46 s, co plasuje gwardzistkę z Piły w pierwszej dziesiątce w Europie w tej kategorii wiekowej. Klaudia zdobyła już dziewiąty złoty medal w historii swoich startów.

Drugi krążek, srebrny, był udziałem płotkarki, Susany Lachele, która tym razem pobiegła na 300 m. Susana po bardzo emocjonującym biegu, zajęła drugie miejsce, zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski. To już piaty  krążek tej rangi zawodów zdobyty przez zawodniczkę.

Dwie gwardzistki, zakwalifikowały się do finału „B”, Kaja Smoleń na 100m ppł, wygrała ten finał z czasem 9.14 s, co jest jej rekordem życiowym. Jej koleżanka klubowa, Patrycja Adamek, na 400 m również poprawiła swoją życiówkę, 58,66 s. Jej czas z hali jest lepszy od ubiegłorocznego wyniku z sezonu letniego. W wieloboju Agnieszka Chwałek zajęła miejsce szóste, 3197 pkt, na 60 m. Bartek Michałowski -7.24 s i Jakub Centka na 400 m-51,22 s. Start naszych zawodników możemy uznać za bardzo udany.