„Adoptując psa nie zmienisz całego świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

„Adoptując psa nie zmienisz całego świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa”

W Pile prowadzonych jest wiele akcji, które zachęcają mieszkańców do adopcji psów. Jedną z nich jest akcja „Przygarnij Burka”, po której kilka psów z pilskiego schroniska znajduje swój nowy dom. Jednak wciąż jest wiele psów, które żyją w schronisku – smutnych, bezdomnych i niekochanych.

Każde schronisko jest potrzebne, choć jest złem koniecznym. Jest to jednak miejsce, o którym wszyscy powinni wiedzieć, szukając swojego zaginionego zwierzaka, lub pragnąc oferować nową rodzinę bezdomnemu psu lub kotu. Zwierzętami opiekuje się wyszkolona załoga, pomagają też wolontariusze.

Kilka tygodni temu schronisko w Leszkowie odwiedził i uczestniczył w sesji fotograficznej Patryk Dolny żużlowiec Polonii Piła.

- Z natury jestem taki, że lubię pomagać. Nie mogłem odmówić, gdy padła taka propozycja. Psy jak wiadomo są najlepszymi przyjaciółmi człowieka, dlatego choć w taki sposób chcę pomóc im w znalezieniu nowego domu. Mam psa i zawszę będę miał psa, ponieważ są to takie bratnie dusze, które zawsze przy nas są i nigdy nas nie opuszczają - mówi Patryk Dolny żużlowiec Polonii Piła.

Poniżej prezentujemy kilka fotek z sesji oraz kilka zdań na temat psów, które potrzebują odrobinę ciepła i miłości. Liczymy, że dzięki tej akcji więcej zwierząt znajdzie domy. PCHEŁKA widoczna na fotkach znalazła już nowy dom.

Sylwetki psów do adopcji

P-0597 – TORRES

W schronisku od 2012r. Ok 11 letni, trójłapy, pies mix owczarka i huskiego. Bardzo pozytywnie nastawiony. Lubi się bawić. Mimo trzech łap, radzi sobie bardzo dobrze. Ruchliwy. Dogaduje się z innymi psami. Wykastrowany, zaczipowany, zaszczepiony.

ŁB-92 – NATASZA

TYLKO DLA DOŚWIADCZONYCH OSÓB ZNAJĄCYCH RASĘ!!!
Trafiła do schroniska z miasta Łabiszyn w dniu 10.09.2014 .Ok 8 letnia suczka w typie owczarka kaukaskiego. Nie toleruje innych psów poza drugą suczką kaukaza (prawdopodobnie jej córką), z którą jest w boksie. Chodzi na smyczy. Ma trudny charakter. Trzeba z nią popracować. Będzie idealnym psem stróżująco-obronnym. Nie lubi obcych ludzi. Zalecane są wizyty zapoznawcze. Wysterylizowana, zaczipowana, zaszczepiona.

BR-74 – ARNI

Młody pies w typie amstafa. W stosunku do ludzi naprawdę łagodny chociaż trochę próbuje dominować. Ładnie chodzi na smyczy, ale potrafi pociągnąć także trzeba z nim to poćwiczyć. Nie toleruje innych psów, musi być jedynakiem. W domu nie może być kotów, bo zje w całości. Będzie dobrym towarzyszem dla aktywnej osoby. Wykastrowany, zaczipowany, zaszczepiony.

P-0225 – BOLEK

Ok 10 letni pies. Już raz był adoptowany, miał być psem stróżującym na jakiejś dużej posesji, ale większość czasu wolał spędzić w budzie, więc właściciel stwierdził, że się nie sprawdza, jako stróż i go oddał z powrotem do schroniska. Jest to duży masywny pies samym już wyglądem wzbudzającym szacunek. W Bolku nie ma agresji. Jest naprawdę spokojny i opanowany. Ładnie chodzi na smyczy. Jednak nie toleruje innych psów. Nie wiem jak reaguje na koty. Wykastrowany, zaczipowany, zaszczepiony.

A-1241 – APOLLO

TYLKO DLA DOŚWIADCZONEJ I ODPOWIEDZIALNEJ OSOBY ZNAJĄCEJ RASĘ!
W schronisku od 02.09.2014. 3 letni pies rasy husky/malamut. Do ludzi bardzo łagodny taki typowy misiek :). Nie toleruje innych psów także musi być jedynakiem. Jest bardzo skoczny także ogród musi byc ogrodzony wysokim płotem a kojec musi być zadaszony, bo w innym wypadku sobie po prostu przeskoczy i ucieknie. Jest to pies, nad którym naprawdę trzeba popracować. Trzeba go nauczyć opanowania, bo łatwo się ekscytuje. Nie lubi zostawać sam, bo wtedy zaczyna strasznie wyć, tak samo wtedy jak zobaczy np. innego psa. Ale na szczęście jest to młody pies także doświadczona osoba powinna sobie z nim poradzić. Biega przy rowerze, pędzi jak torpeda :). Będzie super psem dla aktywnej osoby. Lubi wodę, sam mi wszedł do rzeki na spacerze. Nie nadaje się do bloku. Wykastrowany, zaczipowany, zaszczepiony.

Kontakt:

Piła – Leszków
ul. Na Leszkowie
64 – 920 Piła
tel. 697-94-888
http://www.wetserwis.com.pl
https://www.facebook.com/schroniskopilaleszkow

Można zawsze zadzwonić i zapytać o danego pieska, jaki jest i czy nadal przebywa w schronisku. Schronisko jest czynne 7 dni w tygodniu od 8 do 16. Adopcje od 12 do 16.

PS. Dziękujemy dyrekcji pilskiego schroniska za możliwość wykonania kilku zdjęć.

Sebastian Daukszewicz

adoptujac_psa00

adoptujac_psa13 adoptujac_psa01 adoptujac_psa02 adoptujac_psa03 adoptujac_psa04 adoptujac_psa05 adoptujac_psa06 adoptujac_psa07 adoptujac_psa08 adoptujac_psa09 adoptujac_psa10 adoptujac_psa11 adoptujac_psa12