„Aero” czyli magia latania | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

„Aero” czyli magia latania

To była piąta już edycja objazdowego festiwalu teatralnego dla najmłodszych SZTUKA SZUKA MALUCHA. Tym razem na scenie Ujskiego Domu Kultury wystawiono spektakl „Aero”, przygotowany przez Odivo Theater ze Słowacji.

Latanie to piękna rzecz. Unoszenie się w powietrzu jest takie magiczne, pobudza wyobraźnię. Za sprawą artystów z Odivo Theater ze Słowacji, w ramach projektu SZTUKA SZUKA MALUCHA, dzieci wraz z dorosłymi zaproszone zostały do pomysłowego, zaskakującego i zadziwiającego laboratorium powietrznego. Aktorzy,  niczym naukowcy, badali możliwości kreowania i przemienienia świata za sprawą powietrza. Odkrywali piękno przedmiotów, a jednocześnie doskonale się bawili, zarażając swoją ciekawością i energetycznością całą publiczność.

Były wentylatory, unoszące się kolorowe papierki, piłeczki, pióra, balony. Nie bez przyczyny. Sztuka „Aero” opowiada o lataniu, poruszaniu się w powietrzu, ruchu różnych materiałów.

Opowiada o wibracjach powietrza, które potrafią brzmieć jak najprawdziwszy koncert.

Reżyseria: Monika Kovacova; Scenografia, kostiumy: Ivana Mackova; Muzyka: Matej Haasz; Obsada: Maria Danadova, Juraj Smutny.

Po przedstawieniu odbyły się warsztaty pt. “Szczęśliwy Domek”. Poprowadziła je Agnieszka Cienciała ze Studia Kreatywnego Ambientówka.

Ujski Dom Kultury

aero_czyli_magia1_01

aero_czyli_magia1_06 aero_czyli_magia1_02 aero_czyli_magia1_03 aero_czyli_magia1_04 aero_czyli_magia1_05