Akcja ratownicza na Zalewie Koszyckim w Pile. Dwie osoby poniosły śmierć | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Akcja ratownicza na Zalewie Koszyckim w Pile. Dwie osoby poniosły śmierć

7 lipca 2018 roku, o godz. 23:46 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile, wpłynęło zgłoszenie od świadka wypadku o wywróceniu łódki z trzema osobami na Zalewie Koszyckim. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały trzy jednostki straży pożarnej oraz pogotowie ratunkowe.

Działania strażaków polegały na zebraniu wywiadu od świadka oraz jednego z uczestników zdarzenia, który o własnych siłach dopłynął do brzegu. Rozpoczęto akcje ratowniczą polegającą na wprowadzeniu płetwonurka do wody i przeszukiwaniu dna akwenu. Równocześnie z tymi działaniami wodowano łodzie i rozpoczęto poszukiwania dwóch pozostałych osób. Podczas przeszukiwania akwenu zlokalizowano nieprzytomnego mężczyznę unoszącego się na wodzie, podjęto go na jednostkę pływającą, gdzie rozpoczęto resuscytacje krążeniowo oddechową, a następnie przekazano poszkodowanego na brzeg, gdzie działania medyczne kontynuowali ratownicy medyczni. Dalsze działania polegały na przeszukaniu dna, gdzie po ponad dwóch godzinach płetwonurek zlokalizował ciało kobiety.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowo SGRW-n Poznań. Akcja trwała łącznie 5 godzin, uczestniczyło w niej łącznie 27 strażaków z JRG 1 i 2 z Piły, OSP RW Piła oraz JRG 1 Poznań.

Opracowanie : st. kpt. Michał Warykasz
Zdjęcia: 112 Piła

akcja_ratownicza_na_zalewie01

akcja_ratownicza_na_zalewie02 akcja_ratownicza_na_zalewie03 akcja_ratownicza_na_zalewie04