Alicja Ładzińska, absolwentka Liceum Salezjańskiego w Pile, stypendystką nowojorskiej uczelni | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Alicja Ładzińska, absolwentka Liceum Salezjańskiego w Pile, stypendystką nowojorskiej uczelni

Dwoje studentów z Polski – pilanka Alicja Ładzińska i gdańszczanin Karol Handzel – jako najzdolniejsi studenci w Polsce, w ramach programu stypendialnego Fundacji Centrum Macierz Polonii, wyjdą do Baruch College w Nowym Jorku. Promesy stypendialne zostały im wręczone 22 września br. w Starostwie Powiatowym w Pile. Wartość każdego stypendium to 40 tysięcy złotych.

Stypendia zostały przyznane w ramach projektu „Szlakiem przodków. Powrót do Macierzy”, którego operatorem jest Fundacja Centrum Macierz Polonii, a fundatorami – Narodowy Instytut Wolności oraz Polska Fundacja Narodowa.

- Nasza Fundacja wspiera już olimpijczyków i paraolimpijczyków, polskich doktorantów, a teraz do tego grona dołączają studenci – pani Alicja i pan Karol – informuje Agnieszka Dydycz, dyrektor Biura Komunikacji Polskiej Fundacji Narodowej.

Komisja, która dokonywała wyboru stypendystów, szukała osób utalentowanych, świetnie radzących sobie na studiach, ale z drugiej strony zmotywowanych, by osiągnąć sukces i budować relacje międzynarodowe dla dobra Polski.

- Mamy bardzo wielu utalentowanych ludzi, ale szukaliśmy takich osób, dla których ten wyjazd będzie ważny i będzie ich rozwijał. Stypendyści prócz tego, że będą zdobywać wiedzę w Baruch College w Nowym Jorku, będą również spotykali się z Polonią i polskimi dyplomatami oraz będą poznawali życie w Stanach. Będą tam ambasadorami Polski – powiedział Miłosz Manasterski, wiceprezes Fundacji Centrum Macierz Polonii.

Alicja Ładzińska to absolwentka Liceum Salezjańskiego w Pile, a aktualnie studiuje w języku angielskim międzynarodowe stosunki gospodarcze na Uniwersytecie Gdańskim. - Zawsze marzyłam o tym aby polecieć do Stanów, tam się uczyć i poznawać ten kraj. To stypendium jest dla mnie miłym zaskoczeniem – powiedziała.

Stypendyści wyjadą do Stanów Zjednoczonych gdy tylko pozwali na to sytuacja epidemiologiczna.

powiat.pila.pl

alicja_ladzinska1_01

alicja_ladzinska1_02