„Alzheimer – choroba XXI wieku” – zaproszenie na konferencję | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  „Alzheimer – choroba XXI wieku” – zaproszenie na konferencję

  Alzheimer_choroba

  Towarzystwo Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile serdecznie zaprasza na konferencję „Alzheimer –  choroba XXI wieku”, która odbędzie się w sobotę, 21 marca, od godz. 10.00 w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile (ul. Okrzei 9). Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli: Starosta Pilski Pan Franciszek Tamas oraz Prezydent Miasta Piły Pan Piotr Głowski.

  W programie konferencji znajdą się wykłady specjalistów i wieloletnich praktyków w dziedzinie szeroko pojętych zagadnień związanych z chorobą Alzheimera. Są to m.in. „Rozpoznawanie choroby Alzheimera i jej leczenie” – dr n. med. Michał Początek; „System wsparcia chorych na Alzheimera i ich opiekunów” – mgr Dorota Urbańska; „Na czym polega terapia psychologiczna chorych i ich rodzin” – mgr Mariola Lotko; „Zasady postępowania rehabilitacyjnego wobec chorych” – mgr Wiesława Woźna; „Wspieranie chorych na Alzheimera i z zespołem otępiennym i ich rodzin, w systemie pomocy społecznej w Polsce”- mgr Wanda Kolińska.

  Konferencyjne prezentacje uświetnią występy uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile, a na konferencji będzie można spotkać również młodych wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile (popularna „Teatralna”).

  Wszyscy którzy przybędą na konferencję będą mogli także zapoznać się z działalnością Towarzystwa Pomocy Chorym, możliwością odpisu 1% podatku dochodowego na szczytny cel budowy hospicjum w Pile, czy też dokonać zapisu na organizowaną przez TPCH pielgrzymko – wycieczkę do Portugalii i Fatimy.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, zainteresowanych tematyką konferencji, a zwłaszcza osoby potrzebujące pomocy lub konsultacji w dziedzinie Choroby Alzheimera. Zapraszamy w pierwszy dzień wiosny, w sobotę 21 marca od godz. 10.00 do Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile (ul. Okrzei 9). Wstęp wolny.

  Anna Fons