Ambitny budżet 2018 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Ambitny budżet 2018

porzucek_baner

Rząd przyjął projekt przyszłorocznego budżetu. Projekt ustawy budżetowej zakłada połączenie rozwoju i inwestycji z realizacją naszych obietnic wyborczych. Zagwarantowane zostały środki na nasze sztandarowe programy społeczne.

Projekt budżetu przewiduje utrzymywanie się dynamicznego rozwoju gospodarczego, który jest obecny za naszych rządów. Będzie to pierwszy tak wysoki budżet, bowiem przekroczy kwotę 800 miliardów złotych. Zagwarantowane są środki na finansowanie naszych programów dla Polaków: Rodzina 500+, mieszkanie plus, darmowe leki dla seniorów, przywrócony wiek emerytalny, obniżenie CIT-u, uwzględnia reformę edukacji. Dzięki gospodarskiemu i uczciwemu spojrzeniu na sprawy państwa możemy z dumą powiedzieć, że Polska staje się coraz zamożniejsza, a wzrost majętności państwa jest wreszcie udziałem wszystkich obywateli, a nie tylko znajomych królika. Budżet 2018 roku pozwoli kolejnym rzeszom wykluczonych poczuć się gospodarzami we własnym kraju. Jestem przekonany, że projekt ustawy budżetowej zostanie pozytywnie zaopiniowany przez moją komisję Finansów Publicznych oraz zostanie uchwalony przez Sejm.

Tymczasem w Sejmie opozycja urządza kolejną hucpę polityczną. Pomimo że obecnie polska wieś jest w najlepszej kondycji od wielu lat, PSL próbowało odwołać ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Tego ministra, który wprowadził wiele potrzebnych udogodnień, o które apelowali rolnicy, a przez 8 lat koalicja PO-PSL była głucha na te wnioski. Chcieli odwołać tego ministra, który otworzył wiele światowych rynków dla polskiej żywności. Tego ministra, który broni polskiej ziemi, i wspiera rodziny żyjące na wsi. Sejm oczywiście odrzucił wniosek PSL.

Przez ostatnie dwa lata odwracaliśmy złe dla polskiej wsi decyzje. Będziemy dalej realizować strategię zrównoważonego rozwoju Polski, której narzędziem będzie ambitny przyszłoroczny budżet.

Marcin Porzucek, poseł na Sejm RP