Apartamenty Wieża. Baśniowe Apartamenty w malowniczym Wałczu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Apartamenty Wieża. Baśniowe Apartamenty w malowniczym Wałczu

DNI OTWARTE
w apartamencie pokazowym

23.09.2016 r. (piątek), godz. 16:30-18:30
24.09.2016 r. (sobota), godz. 11:00-13:00

Adres: Wałcz, Plac Polski 1 (Wieża ciśnień)

Możliwość spotkania z działem sprzedaży i projektantem.
Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Zapraszamy!

Nie ma chyba osób, które w dzieciństwie nie fascynowałyby się baśniami. Stawiam dolary przeciw orzechom, że każdy pragnął zamieszkać choć na chwilę w baśniowym zamku! Ale zapewne żaden z marzących, nigdy nie przypuszczał, że owo marzenie może się spełnić. Drogę do spełnienia tej do niedawna utopii stanowią Apartamenty Wieża w Wałczu, malowniczo położone nad Jeziorem Raduń.

Rozmowa z projektantem tej baśniowo-modernistycznej inwestycji - Januszem Bieleniem.

Od kilkudziesięciu lat prowadzi pan z żoną uznane biuro projektowe. Zajmujecie się państwo projektowaniem, nadzorem. Ale działalność deweloperska to nowość.

Zdecydował o tym kompletny przypadek. Zobaczyłem ogłoszenie o zamiarze sprzedaży wieży ciśnień.Warunkiem udziału w przetargu było przedstawienie pomysłu, co z tym obiektem można zrobić.Wtedy pojawiła się pierwsza koncepcja. Było to 7 lat temu.

Zapewne większość osób zapytanych „co można zrobić w wieży ciśnień?” odpowiedziałaby bez wahania: restaurację, lokal rozrywkowy, czy galerię.

Zdecydowanie – mieszkania. To jedyna inwestycja, która ma szansę zwrócić się w realnym terminie. Założeniem było, aby to, co wybudujemy obok wieży, nie zasłoniło jej. Dwa – aby wieża pracowała. Była częścią inwestycji, a nie ozdobnikiem. Stąd pomysł na dobudowę niezależnej bryły, połączonej z wieżą przeszkolonym łącznikiem. Co prawda w drugim przetargu wymóg przedstawienia koncepcji zagospodarowania wieży wycofano, ale pomysł został.

To było przed kilku laty…

Dalej były długie uzgodnienia, między innymi z konserwatorem zabytków i Lasami Państwowymi. Wszystkim projekt bardzo się podobał, co motywowało nas do dalszej pracy. W tym czasie zrobiliśmy też remont wieży i zabezpieczyliśmy ją przed zrujnowaniem. Pozwolenie na budowę udało nam się uzyskać na początku 2016 roku i od tego momentu zaczęliśmy realnie planować inwestycję.

Ja nie widziałem, a może pan gdzieś widział podobny projekt – nowoczesny budynek przyklejony do wieży?

Nie pamiętam, żebym kiedyś widział coś podobnego. Może na jakimś filmie, zdjęciach… Ostateczny projekt, to wynik dyskusji i ustaleń z konserwatorem zabytków. Wieża znajduje się na wzniesieniu na wysokości około 13 metrów nad poziomem jeziora. W projekcie próbujemy odtworzyć jej pierwotny profil, częściowo z wykorzystaniem współczesnych materiałów. Dolna część wykonana zostanie z cegły, wyżej będzie też cegła i duże przeszklenia, a zwieńczenie wieży zrobimy z ażurowej konstrukcji stalowej. Dobudowana bryła budynku, w którym mieści się większość mieszkań, zlokalizowana będzie 10 metrów na wschód od wieży i będzie niższa od niej o około 11 metrów. Wieża i nowa bryła połączone zostaną przeszklonym łącznikiem. Teren inwestycji o powierzchni ponad 3300 m kw. zostanie ogrodzony.

Wszyscy fascynują się trzypoziomowym apartamentem na szczycie wieży.

Nie dziwię się. Sam mógłbym tam mieszkać. Na siódme piętro wjeżdżamy windą. Wchodzimy do przeszklonego pomieszczenia. Na tym poziomie znajdują się łazienka, kuchnia i część dzienna. Schody zlokalizowane na granicy stref prowadzą na dwie następne kondygnacje w okrągłej przestrzeni o średnicy ok. 10 m. Dwanaście okien umieszczonych równomiernie po obwodzie umożliwia oglądanie panoramy miasta z wysokości około 40 metrów nad poziomem jeziora. Na kondygnacji pośredniej jest wyjście na 60-metrowy taras z miejscem na grilla i przydomowy ogródek. To mieszkanie jest rzeczywiście wyjątkowe, ale pozostałe także są ciekawe. Wydzieliliśmy 32 lokale o powierzchni od 40 do 160 m kw. Tylko 4 z nich mają identyczny układ pomieszczeń. Z każdego widać jezioro. Kilka apartamentów ma kawałek wieży. W tych lokalach w przeszklonym łączniku z oknami wychodzącymi na jezioro i południe przewidzieliśmy część dzienną z salonem i otwartą kuchnią, a w wieży sypialnię z garderobą i łazienką. Inne apartamenty mają z kolei duże balkony.

Mieszkania w Apartamentach Wieża są trochę droższe, niż inne na wałeckim rynku. Co nabywca dostanie w zamian?

Jak już wspomniałem, niepowtarzalną lokalizację. Praktycznie w centrum miasta, ale z dala od ruchliwych ulic. Budynek położony jest na wzgórzu, w pobliżu starodrzewu, z unikalnym widokiem na jezioro i okolice. Ogrodzony i monitorowany teren gwarantuje lokatorom bezpieczeństwo i intymność. Plac zabaw, siłownia, boisko wyłącznie dla mieszkańców, strzeżony parking, garaże i winda to dodatkowe atuty. Przyszli mieszkańcy docenią także z pewnością fakt, że zachowaliśmy stare, oryginalne elementy wieży ciśnień, między innymi ceglane ściany wewnątrz pomieszczeń i elementy armatury. Budynek będzie energooszczędny. Do każdego mieszkania możemy wykonać indywidualną instalację klimatyzacji.

Ceny zaczynają się już od 4.200 PLN/m2, a najtańsze lokale kosztują około 210 tysięcy PLN. Ofertę kierujemy również do mieszkańców Piły ze względu na bliską odległość – 30 minut jazdy samochodem.

Jaki jest harmonogram?

Harmonogram jest dostępny na stronie www.apartamentywieza.pl. Do końca września planujemy wybrać generalnego wykonawcę i ostro ruszyć z pracami budowlanymi. Dzisiaj wykonujemy prace wstępne przygotowawcze. Dopiero ruszyliśmy z kampanią promocyjną, a już mamy sporo umów rezerwacyjnych. Przewidywany termin zakończenia to marzec 2018 r.

Dla potencjalnych klientów ważne są zasady finansowania.

Określa je ustawa deweloperska. W uproszczeniu: pieniądze na mieszkanie Klient wpłaca zgodnie z harmonogramem budowy na rachunek powierniczy banku. Bank sprawdza i jeśli inwestor zrealizował dany etap budowy, wtedy zwalnia środki. Dodatkowym ubezpieczeniem dla Klienta jest umowa zakupu w formie aktu notarialnego z wpisaniem prawa do hipoteki.

Dziękuję za rozmowę.

***

Wyjątkowy charakter inwestycji uzyskano dzięki połączeniu zabytkowej wieży ciśnień, nowoczesnej architektury oraz wspaniałej lokalizicji nad jeziorem Raduń. Na przepięknej działce o pow. ok. 3300 m2 powstanie wyjątkowy kompleks 32 luksusowych apartamentów.

Sercem projektu jest wieża ciśnień pochodząca z 1902 roku. Wieża służyła mieszkańcom Wałcza jeszcze w 1990 roku. Nowobudowany budynek w naturalny sposób wypełni skarpę na wzgórzu. Obie części będą połączone na całej wysokości przeszklonym łącznikiem.

Projekt został przygotowany w znanym wałeckim biurze projektowym prowadzonym przez Janusza Bielenia.

Inwestycja zlokalizowana jest na wzniesieniu nad brzegiem jeziora Raduń, wśród 100 letniego lasu. Jednocześnie znajduje się w centrum miasta. Tak unikalne położenie zapewnia doskonały widok na jezioro Raduń i panoramę miasta, a z wyższych pięter również na jezioro Zamkowe.

Apartamenty Wieża będą wyjątkowym miejscem i staną się wizytówką Wałcza. Budynek będzie można podziwiać z wielu zakątków miasta, między innymi z Placu Wolności czy promenady otaczającej jezioro Raduń.

Nowoczesna, szybkobieżna winda zapewni dostęp do wszystkich apartamentów (7 pięter) oraz do garaży podziemnych.
Większość apartamentów będzie posiadała ogródek lub taras wyposażony w duże okna balkonowe. Zaletą pozostałych lokali będzie przeszklony łącznik zapewniający doskonały widok na obie strony budynku.

Do wyboru są prywatne garaże z niezależnym wjazdem, miejsca garażowe w podziemnej części budynku (z dostępem do windy) lub miejsca postojowe przed budynkiem. Przewidziano również komórki lokatorskie.

Na terenie kompleksu zaprojektowano ścieżki rekreacyjne, plac zabaw oraz niewielkie boisko.
Teren będzie ogrodzony, z dostępem przez furtkę sterowaną wideofonem oraz przez bramy sterowane pilotami i domofonem. Przewiduje się instalację monitoringu. Osiedle będzie oświetlone lampami parkowymi (ciągi piesze, plac zabaw) oraz ulicznymi (dojazdy do garaży i parking).

Całość uzupełniają reprezentacyjne powierzchnie wspólne z eleganckim lobby, z portiernią i całodobową ochroną.

www.apartamentywieza.pl

 

apartamenty_wieza00

apartamenty_wieza05 apartamenty_wieza01 apartamenty_wieza02 apartamenty_wieza03 apartamenty_wieza04