Areszt dla 24-latka za kradzież rozbójniczą | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Areszt dla 24-latka za kradzież rozbójniczą

  areszt_dla_24latka

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 24-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Chociaż to nie jedyne przestępstwo jakiego się dopuścił. 24-latek przed Sądem również odpowie m.in. za kradzieże mienia, kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz posiadanie narkotyków. Teraz za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Pile wobec mężczyzny zastosował 3-miesięczny areszt.

  Do zdarzenia doszło 16 września br. na terenie jednego z marketów mieszczących się na terenie miasta Piły. Pracownicy ochrony zauważyli, że młody mężczyzna próbuje wyjść poza linię kas ze skradzionym towarem. Kiedy jeden z ochroniarzy chciał zatrzymać złodzieja, ten zaczął go szarpać i groził mu trzymając w ręku nóż. Po chwili w sklepie byli już pilscy kryminalni i zatrzymali 24-letniego mieszkańca Piły. Trafił on prosto do policyjnego aresztu. Sprzęt elektroniczny o wartości blisko 600 zł wrócił z powrotem na sklepowe półki.

  Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Mieszkaniec Piły jest znany pilskim policjantom. W okresie ostatnich kilku tygodni był kilka razy zatrzymany i odpowie m.in. za kradzieże mienia, kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz posiadanie narkotyków.

  Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile wobec zatrzymanego 24-letniego mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat.

  Podkom. Żaneta Kowalska
  KPP w Pile
  Fot. kryminalni24.info