Barbara Nowacka w Pile wspierała Rafała Lipskiego | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Barbara Nowacka w Pile wspierała Rafała Lipskiego

Kampania na ostatniej prostej. 7 października w Pile na deptaku przy ulicy Śródmiejskiej odbyła się konferencja prasowa kandydata Inicjatywy Polskiej z list Koalicji Obywatelskiej do Sejmu z pilskiego okręgu wyborczego Rafała Lipskiego, któremu towarzyszyła liderka Barbara Nowacka. Oboje mówili o zmianach, jakie muszą nastąpić w telewizji publicznej oraz zaprezentowana została SZÓSTKA LIPSKIEGO.

Rafał Lipski (KO) został wyproszony z sobotniego „Studia Polska” w TVP Info, gdy zarzucił prowadzącym Jackowi Łęskiemu i Magdalenie Ogórek szczucie na środowisko LGBT. Współprowadząca Magdalena Ogórek podkreśliła, że jeżeli polityk nie przeprosi Łęskiego, to zostanie wyproszony ze studia. „Tak samo pani szczuje. Każdy pracownik telewizji publicznej, który się pod tym podpisuje i daje swoje nazwisko, szczuje na środowisko LGBT” – odpowiedział Lipski. Został poproszony o wyjście ze studia, po czym wstał i wyszedł.

- Dziś wspieram w Pile kandydata urodzonego w Chodzieży, a więc stąd – Rafała Lipskiego. Osoba, która walczy od wielu lat o wolność słowa również w mediach publicznych, w których źle się dzieje. Miliardy przelane na media publiczne, w których słyszymy wrogą propagandę. Rafał w programie „Studia Polska” w TVP Info próbował być takim głosem praw człowieka, wolności i przyzwoitości. I za to został wyrzucony wulgarnie przez prowadzącą Ogórek z programu. To dzieje się za nasze, publiczne pieniądze. Rolą mediów publicznych jest rzetelne informowanie o tym, co się dzieje, a nie bycie tubą propagandową.  Dlatego startujemy do Sejmu, aby zapobiec degradacji wspólnego dobra, jakim była telewizja publiczna, publiczne radio. Zadbamy o to, aby w mediach pracowały osoby o wysokich standardach bez względu na poglądy. Rafał, który startuje z tego okręgu do Sejmu to prawdziwy społecznik. Angażował się w akcję praw kobiet, dostępu do in vitro, ale również w problemy mieszkalnictwa czy edukacji w szkołach. Ma przygotowany program, z którym warto się zapoznać. Wierzymy, że Polska 13 października wróci do dobre tory – mówi Barbara Nowacka, przewodnicząca ugrupowania Inicjatywa Polska.

- Wszyscy kandydaci i kandydatki z Inicjatywy Polskiej mamy siłę i determinację, aby wejść do Sejmu i walczyć o normalną Polskę. Udowodniliśmy nasze działania podczas wielu akcji. społecznych. Jestem pewny, że reprezentacja przedstawicieli Inicjatywy Polska będzie w Sejmie. Jeżeli chodzi o całą Koalicję Obywatelską, to stawiamy przede wszystkim na zdrowie, a także zmienimy media publiczne. Nie może być tak, że my Obywatelki i Obywatele z pieniędzy z naszych podatków płacimy na czystą propagandę w mediach publicznych – dodaje Rafał Lipski, kandydat do Sejmu z ostatniego miejsca z listy KO Okręg 38.

SZÓSTKA LIPSKIEGO to:
1. Rozdział Kościoła od Państwa.
2. Prawa kobiet.
3. Związki partnerskie.
4. Bezpłatne obiady w szkołach dla każdego dziecka.
5. Bezpłatne żłobki i przedszkola.
6. Tanie mieszkania na wynajem.

Do urn pójdziemy już 13 października!

(SE)

barbara_nowacka_wspierala

barbara_nowacka_wspierala_02 barbara_nowacka_wspierala_03 barbara_nowacka_wspierala_04 barbara_nowacka_wspierala_05 barbara_nowacka_wspierala_06