Bardzo duży pożar zboża na pniu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Bardzo duży pożar zboża na pniu

  22 lipca 2014 roku o godzinie 13:37 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pile wpłynęła informacja o pożarze zboża w okolicach miejscowości Jaraczewo gm. Szydłowo.

  W pierwszym rzucie do działań skierowano 5 zastępów straży pożarnej. Już w trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia strażacy sygnalizowali, że pożar szybko rozprzestrzenia się i obejmuje co raz większą powierzchnię. Na miejsce dysponowano kolejne zastępy gaśnicze. Silne podmuchy wiatru, bardzo wysokie temperatury utrzymujące się od kliku dni oraz duży i zwarty areał pól spowodował, że ogień strawił 200 hektarów zboża na pniu oraz ścierniska znajdujących się pomiędzy miejscowościami Jaraczewo, Pokrzywnica i Kolonia Leżenica. Ogień zagrażał również zabudowaniom gospodarskim.

  W działaniach, które trwały blisko 8 godzin udział wzięło 25 zastępów straży pożarnej, w tym strażacy z powiatów czarnkowsko-trzcianeckiego, wałeckiego oraz złotowskiego. Dodatkowo działania strażaków wsparły dwa samoloty gaśnicze typu Dromader, które wykonały łącznie 9 zrzutów wody.

  Na miejscu zdarzenia obecny był starosta pilski pan Mirosław Mantaj oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pile mł. bryg. Rafał Mrowiński, który bezpośrednio kierował działaniami.

  Tekst i Zdjęcia: kpt. Paweł Kamiński

  bardzo_duzy_pozar_zboza01

  bardzo_duzy_pozar_zboza02

  bardzo_duzy_pozar_zboza03

  bardzo_duzy_pozar_zboza04

  bardzo_duzy_pozar_zboza05

  bardzo_duzy_pozar_zboza06