Będzie film na jubileusz Pilskiego Banku Żywności | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Będzie film na jubileusz Pilskiego Banku Żywności

Codziennie wolontariusze Pilskiego Banku Żywności oraz pracownicy Tesco Polska przekazują żywność osobom potrzebującym. Jak wygląda cały ten proces, będzie można zobaczyć w filmie z okazji jubileuszu 25-lecia PBŻ, który był kręcony 8 sierpnia 2019 r. w Pile.

- Film kręcimy u naszego partnera w Tesco, z którym współpracujemy. Chcemy w filmie pokazać całą drogę żywności od sklepu do końcowego odbiorcy, czyli osoby, która potrzebuje tego wsparcia – mówi Dyrektor Biura Banku Żywności Stanisław Borecki.

W Tesco robią wszystko, aby produkty, które nadają się do spożycia, nie były wyrzucane. Dlatego nadwyżki żywności przekazują każdego dnia Bankom Żywności, dzięki którym trafiają one do najbardziej potrzebujących.

- Filmy z Bankami Żywności mają pokazać ludziom, jak wygląda ich praca na co dzień. Co robią sieci handlowe, że przekazujemy żywność, która trafia do najbardziej potrzebujących. W Pile najpierw nagrywamy sceny w sklepie, jak żywność jest przygotowywana, sortowana, pokazujemy rodzinę robiącą zakupy, pokazujemy też rodzinę, której nie stać na robienie zakupów, pokazujemy proces przygotowania żywności do Banków Żywności – proces dystrybucji. Już taki film był nagrywany na Węgrzech i pokazujemy go w Tesco Polska, gdyż wszyscy nasi pracownicy, którzy przeszli szkolenie są uwrażliwieni na potrzeby drugiego człowieka – dodaje Małgorzata Tokarz, Tesco Polska.

Osoby, które wystąpiły na planie filmu, jak mówili, nie mieli tremy. Również na co dzień – przez to, że produkty są smaczne i zdrowe – zakupy robią w Tesco. Efekty będzie można zobaczyć 31 sierpnia na wielkim jubileuszu, na pilskim lotnisku.

Zapraszamy na FP Pomyśl o czym marzysz – otwarcie poświęconej 25-leciu Banku Żywności w Pile. Znajdziecie tam ciekawostki dotyczące przygotowań do wyjątkowego wydarzenia, które odbędzie się w Pile w dniach 31 sierpnia – 1 września .

Sebastian Daukszewicz

bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_01

bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_02 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_03 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_04 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_05 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_06 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_07 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_08 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_09 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_10 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_11 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_12 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_13 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_14 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_15 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_16 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_17 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_18 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_19 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_20 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_21 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_22 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_23 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_24 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_25 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_26 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_27 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_28 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_29 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_30 bedzie_film_na_jubileusz_bgz1_31