Bezpieczna jesień z sierżantem Pyrkiem | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Bezpieczna jesień z sierżantem Pyrkiem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz jednostek podległych prowadzą kampanię dla najmłodszych pn. “Bezpieczna jesień z sierż. Pyrkiem”. Funkcjonariusze spotykają się z dziećmi w przedszkolach i szkołach na terenie całego powiatu pilskiego. Podczas wizyt mundurowi promują zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Ich działania wspiera sierżant Pyrek – maskotka wielopolskiej Policji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile, Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz podległych Posterunków Policji od września br. prowadzą zajęcia z najmłodszymi w ramach lokalnej kampanii pn. “Bezpieczna jesień z sierż. Pyrkiem”. Podczas wizyt w placówkach oświatowych mundurowi omawiają podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i radzą jak unikać niebezpieczeństw, na które narażone są dzieci, które pokonują codziennie drogę do szkoły, przedszkola oraz domu.

Zajęcia są okazją do przypomnienia numerów alarmowych, zasad przechodzenia przez ulicę, a także poruszania się po drodze. W spotkaniach z dziećmi uczestniczy również sierżant Pyrek, którego odwiedziny wywołują ogromną radość na twarzach dzieci.

W ramach cyklicznych spotkań z najmłodszymi policjanci uświadamiają również dzieci jak ważne jest używanie odblasków. Każdy maluch musi mieć świadomość, że przypięcie ich do odzieży czy plecaka wpływa na poprawę widoczności pieszych, szczególnie podczas szarych jesiennych dni.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjanci w okresie jesiennym będą starali się dotrzeć do każdej placówki oświatowej na terenie powiatu pilskiego.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile

bezpieczna_jesień_z_pyrkiem

bezpieczna_jesień_z_pyrkiem_02 bezpieczna_jesień_z_pyrkiem_03 bezpieczna_jesień_z_pyrkiem_04 bezpieczna_jesień_z_pyrkiem_05 bezpieczna_jesień_z_pyrkiem_06 bezpieczna_jesień_z_pyrkiem_07 bezpieczna_jesień_z_pyrkiem_08 bezpieczna_jesień_z_pyrkiem_09 bezpieczna_jesień_z_pyrkiem_10 bezpieczna_jesień_z_pyrkiem_11 bezpieczna_jesień_z_pyrkiem_12 bezpieczna_jesień_z_pyrkiem_13