Bieg ku czci bohaterów – już w sobotę w Wysokiej | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Bieg ku czci bohaterów – już w sobotę w Wysokiej

  bieg_ku_czci_bohaterow

  Przed niemal stu laty, w trakcie powstania wielkopolskiego, Wysoka była najdalej na północ wysuniętym ośrodkiem prowadzącym walki o niepodległość. W wyniku tych działań, na mocy postanowień traktatu wersalskiego, miasto i okolice wróciły do Polski po prawie stu pięćdziesięciu latach niewoli. W Wysokiej pamiętają o bohaterach tamtych dni. Żywym pomnikiem jest choćby Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich. Albo nieco mniej spektakularna, choć również bardzo wartościowa forma upamiętnienia – jesienny bieg, który w tym roku czeka nas w sobotę, 1 października.

  Mowa o dziewiątej edycji Biegu im. Wysockich Powstańców Wielkopolskich. Tak jak w latach poprzednich, impreza wchodzi w skład cyklu „Biegaj z nami”, któremu patronuje starosta pilski Eligiusz Komarowski: – Serdecznie zapraszam do udziału. To już przedostatni etap tegorocznego przedsięwzięcia. Mam nadzieję, że biegaczy dotrze przynajmniej tyle samo, jak przed rokiem, kiedy wyścig ukończyło 152 zawodników.

  Start do biegu głównego na dystansie nieco ponad dziesięciu kilometrów przewidziano na godzinę 15:30. Poprzedzi go szereg wyścigów dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Dekoracja zwycięzców imprezy dla dorosłych nastąpi o 17:00. Wpisowe wynosi 15 złotych. Więcej informacji o tych zawodach i innych wyścigach w powiecie pilskim można znaleźć na stronie www.biegajznami.pila.pl.

  A.M.