Bjarne Pedersen zawodnikiem pilskiej Polonii | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Bjarne Pedersen zawodnikiem pilskiej Polonii

  Dla jednych była to niespodzianka, dla innych nie, bo się spodziewali, że kolejny zawodnik z Gniezna uzupełni skład Polonii Piła. Jednak ku radości jednych i drugich oraz działaczy pilskiego klubu wczoraj (26 stycznia 2016 roku) w Pubie Classic w obecności kibiców kontrakt na starty w sezonie 2016 podpisał Bjarne Pedersen. Tym samym duński żużlowiec, który owacyjnie został przywitany, zamyka skład Polonii Piła w rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

  Nowy zawodnik Polonii Piła, który jest wielokrotnym medalistą indywidualnych mistrzostw Danii oraz byłym uczestnikiem cyklu Grand Prix, jest bardzo zadowolony, że stał się częścią pilskiego teamu, który będzie rywalizować na pierwszoligowych torach.

  - Cieszę się, że jestem w Pile. Rozmowy z pilskim klubem potoczyły się dość szybko i dziś ten kontrakt podpisałem. Przy tej okazji chciałbym podziękować Arkadiuszowi Rusieckiemu oraz zarządowi klubu z Piły za przebieg rozmów. Mam dobre wspomnienia odnośnie pilskiego toru, na którym jestem szybki. Pamiętam 2002 rok, kiedy na pilskim torze wywalczyłem awans do Grand Prix. Z nadzieją patrzę w przyszłość i zapewniam, że będę dobrze przygotowany do nowego sezonu – mówił Bjarne Pedersen.

  37-letni Duńczyk ostatnie cztery sezony spędził w Starcie Gniezno. Jego średnia 1,939 pkt/bieg była czternastym wynikiem w rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Warto przypomnieć, że kapitan Łączyńscy-Carbon Start Gniezno nie zawiódł swojej poprzedniej drużyny w najważniejszym dwumeczu – barażach z pilską Polonią, w których zdobył łącznie dwadzieścia pięć punktów.

  Tekst i Foto: Sebastian Daukszewicz

  bjarne_pedersen_zawodnikiem00

  bjarne_pedersen_zawodnikiem20 bjarne_pedersen_zawodnikiem01 bjarne_pedersen_zawodnikiem02 bjarne_pedersen_zawodnikiem03 bjarne_pedersen_zawodnikiem04 bjarne_pedersen_zawodnikiem05 bjarne_pedersen_zawodnikiem06 bjarne_pedersen_zawodnikiem07 bjarne_pedersen_zawodnikiem08 bjarne_pedersen_zawodnikiem09 bjarne_pedersen_zawodnikiem10 bjarne_pedersen_zawodnikiem11 bjarne_pedersen_zawodnikiem12 bjarne_pedersen_zawodnikiem13 bjarne_pedersen_zawodnikiem14 bjarne_pedersen_zawodnikiem15 bjarne_pedersen_zawodnikiem16 bjarne_pedersen_zawodnikiem17 bjarne_pedersen_zawodnikiem18 bjarne_pedersen_zawodnikiem19