Bracia wysoccy strzelali zielonoświątkowo | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Bracia wysoccy strzelali zielonoświątkowo

Tradycją Bractwa Kurkowego w Wysokiej stało się przeprowadzanie najważniejszego ze strzelań – Strzelania Zielonoświątkowego w dniu święta Bożego Ciała. Najpierw Bractwo uczestniczy w uroczystościach religijnych zakończonych procesją ulicami naszego miasteczka, a następnie udaje się na strzelnicę „Walochówka”, gdzie odbywa strzelanie o godność Króla Zielonoświątkowego.

Zwycięzca turnieju, prócz zaszczytnego tytułu Króla Kurkowego A.D. 2016 ma również prawo do noszenia przez cały rok łańcucha królewskiego.

Jak zawsze siostra, bracia oraz zaproszeni goście strzelają też do tarcz honorowych. W rywalizacji do tarczy honorowej ufundowanej przez Brata Witolda Krzyżosiaka zwyciężył Grzegorz Bednarek wyprzedzając Brata Mirosława Mantaja i Brata Romana Sadzaka. Z kolei w strzelaniu do tarczy ufundowanej przez Brata Andrzeja Oziminę najlepsza okazała się Siostra Patrycja Liebrecht, a kolejne miejsca zajęli Brat Waldemar Kotecki i Grzegorz Bednarek. Ostatnią z tarcz honorowych ufundowała Siostra Patrycja Liebrecht. Trafiła ona do rąk Brata Mirosława Mantaja, który wyprzedził Braci: Waldemara Koteckiego i Witolda Krzyżosiaka.

Najbardziej zacięta rywalizacja miała jednak miejsce w strzelaniu do tarczy królewskiej. Przez dłuższą część zawodów prowadził Brat Mariusz Nowak, jednak strzelający jako ostatni Brat Roman Sadzak trafił „dwudziestkę” i tym samym zdobył tytuł Króla Kurkowego A.D. 2016. Trzecie miejsce zajął Brat Franciszek Miedziński. Nowy Król Kurkowy otrzymał  łańcuch i berło królewskie. Sprawował też będzie przez cały rok opiekę nad armatą bracką.

Jak zwykle zawody zakończyło strzelanie do Kura. Zwyciężył Grzegorz Bednarek wyprzedzając Romana Jopka i Irenę Krzyżosiak.

M.M.

bracia_wysoccy01

bracia_wysoccy02 bracia_wysoccy03 bracia_wysoccy04 bracia_wysoccy05 bracia_wysoccy06 bracia_wysoccy07 bracia_wysoccy08 bracia_wysoccy09