Chodzież. Brawurowa jazda zakończona utratą uprawnień do kierowania | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Chodzież. Brawurowa jazda zakończona utratą uprawnień do kierowania

  chodziez_brawurowa_jazda

  Chodzieska „drogówka” zatrzymała prawo jazdy kierowcy, który w obszarze zabudowanym rażąco przekroczył prędkość. Policja apeluje o zachowanie rozsądku na drodze.

  Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego wczoraj w Podaninie zauważyli pojazd, który jechał zdecydowanie za szybko. Urządzenie do pomiaru prędkości wskazało 143 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

  Policjanci za zbyt szybką jazdę zatrzymali 33-latkowi na trzy miesiące uprawnienia do kierowania. Ponadto sporządzili dokumentację, będącą podstawą do skierowania wniosku do sądu o ukaranie, bowiem kierowca golfa odmówił przyjęcia mandatu karnego, który w myśl nowych przepisów za takie wykroczenie wynosi 2500 złotych.

  Policja przypomina, że z początkiem roku zmianie uległ taryfikator mandatowy, który zdecydowanie podwyższył kwoty nakładanych przez policjantów kar za popełnione wykroczenia, w tym przypadku w zakresie ruchu drogowego. Pamiętajmy, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest właśnie nadmierna prędkość. Dlatego wobec osób, które lekceważą ograniczenia prędkości, nie ma taryfy ulgowej. Policjanci będą wyłapywać i eliminować z dróg kierowców, którzy lekceważą bezpieczeństwo własne i innych uczestników dróg. Kierowcom przypominamy, że w życiu mamy coś więcej do zrobienia, aniżeli zwiększyć jego tempo. Pośpiech, brawura to zawsze źli doradcy. Kierowco! Zdejmij nogę z gazu, żyj i pozwól żyć innym!

  KPP Chodzież