Chodzież. Ćwiczenia taktyczno-bojowe na obszarach leśnych | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Chodzież. Ćwiczenia taktyczno-bojowe na obszarach leśnych

  29 czerwca 2021 roku na terenie Nadleśnictwa Sarbia – Leśnictwa Drzązgowo odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe na obszarach leśnych jednostek ochrony przeciwpożarowej oraz służ leśnych, na wypadek gaszenia pożaru.  

  W manewrach zorganizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży oraz Nadleśnictwo Sarbia wziął udział pluton wsparcia z powiatu chodzieskiego wchodzącego w skład „WOO KOMPANIA PIŁA”, siły i środki PSP i OSP z terenu powiatu chodzieskiego, służby Lasów Państwowych oraz samolot gaśniczy typu DROMADER, który dokonał celnego zrzutu na źródło pożaru.

  W trakcie ćwiczeń założono m.in. sprawdzenie gotowości bojowej podmiotów biorących udział w ćwiczeniach w tym plutonu wsparcia z powiatu chodzieskiego wchodzącego w skład „WOO KOMPANIA PIŁA”, sprawdzenie organizacji łączności na poziomie taktycznym, organizacja budowy magistrali przez pluton wsparcia (1300 m) z punktu czerpania wody nr 6 w Leśnictwie Drzązgowo, sprawdzenie zgodności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych z zasadami BHP, współpracę ze służbami leśnymi w zakresie oznaczenia dróg dojazdowych do pożaru oraz do punktów czerpania wody na terenach leśnych.

  W manewrach uczestniczyło 6 samochodów gaśniczych, 2 specjalne, 2 przyczepy wężowe z jednostek: JRG PSP w Chodzieży, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG Margonin, OSP KSRG Szamocin, OSP KSRG Wyszyny, OSP KSRG Milcz, OSP Chodzież w sile 37 strażaków oraz służby leśne i samolot gaśniczy.

  Ćwiczeniom przyglądała się kadra kierownicza i dowódcza KP PSP w Chodzieży pod kierownictwem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Adama Grunwalda oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Sarbia wraz z pracownikami.

  Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz
  Zdjęcie nr 1: st. ogn. Wojciech Dymek  
  Zdjęcia nr 2-5: mł. bryg. Leszek Naranowicz

   

  chodziez_cwiczenia1

  chodziez_cwiczenia1_04 chodziez_cwiczenia1_01 chodziez_cwiczenia1_02 chodziez_cwiczenia1_03