Co robić w mieście w wakacje? Oto propozycje | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Co robić w mieście w wakacje? Oto propozycje

Dla dzieci i nastolatków rozpoczęły się wakacje a wraz z nimi pojawiły się ciekawe propozycje, jak w Pile i okolicy spędzić bezpiecznie i twórczo czas. Każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy harmonogram propozycji pilskich instytucji kulturalnych, sportowych, jednostek pomocniczych. Jak co roku działa Wakacyjna Infolinia  67 21 04 287 w godzinach pracy UM.

Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile

W ramach kina plenerowego będzie można obejrzeć takie filmy: „Wypisz, wymaluj… miłość“, „Magia w blasku księżyca“, „Love, Rosie“, „Przychodzi facet do lekarza“, (miejsce Bulwary Châtellerault), „Mapy gwiazd“ (miejsce: Plac Staszica). Natomiast dla dzieci w budynku RCK przygotowano m.in. spektakl teatralny „Złota Rybka”, film „Robinson Crusoe”, „Wakacje ze zdrowiem”, pogadanka i konkurs plastyczny, spektakl teatralny „Zielony Kopciuszek”, spektakl ,,Czerwony Kapturek”, zajęcia taneczne Hip-Hop.

Szczegółowy program: www.rck.pila.pl

Wakacje w Aquaparku

To m.in. atrakcje wodne: wydłużenie czasu 70 min = 90 min. oraz 130 min. = 150 min. ceny biletów bez zmian! studenckie poniedziałki – w godz. 7.00- 12.00 bilet studencki 6,00 zł/90 min. (sauna w cenie biletu basenowego) , tanie środy – w godz. 7.00- 22.00 bilety 6,00 zł/90 min. (dzień bez rezerwacji dla zewnętrznych grup zorganizowanych). Odbywają się również jak co roku półkolonie.

CSS TARCZA

Promocyjna oferta dla dziecięcych i młodzieżowych grup zorganizowanych: strzelnica pneumatyczna – grupy min. 15 osób, każda osoba 40 strzałów za 8,00 zł, strzelanie z instruktorem, nauka strzelania i mini turniej strzelecki, udział należy poprzedzić rezerwacją telefoniczną 881 059 055 (dodatkowo możliwość zorganizowania pikniku z ogniskiem lub grillem).

Szczegóły program: www.aquapark.pila.pl

Muzeum Okręgowe  w Pile

Muzeum Okręgowe w Pile zaprasza dzieci i młodzież od lipca do sierpnia na Wakacje w Muzeum. W tym roku są dwie propozycje tematyczne:

„Robótki ręczne w kolorach misyjnych”
Plastyczne zajęcia warsztatowe połączone z zabawą edukacyjną nawiązujące do tematyki misyjnej i inspirowane aktualną wystawą czasową pt. „Działalność misyjna Papua-Nowa Gwinea”.

„Lepimy z gliny”
Zajęcia lepienia z gliny, podczas których poznamy, jakie możliwości daje glina oraz inspirując się wystawą pt. „Garncarstwo przez tysiąclecia” wykonamy gliniane naczynia oraz rzeźby.

Uwaga: Ze względu na miejsce prowadzenia warsztatów (ogród przy Muzeum) organizator, w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych, zastrzega sobie prawo do przesunięcia terminów zajęć.

Szczegółowe informacje i zapisy: www.muzeum.pila.pl

Muzeum im. Stanisława Staszica w Pile

Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na koncert zespołu The Colors – Krzysztof Ścierański (gitara basowa), Bernard Maseli (wibrafon), Dima Gorelik (gitara), Przemek Kuczyński (perkusja) – w piątek 1 lipca 2016 r. godz. 20.00 w ogrodzie Muzeum. W razie niepogody koncert odbędzie się w Sali Miejskiej w Inwest-Parku przy ul. Dąbrowskiego 8. Wstęp wolny. W sumie będą też cztery koncerty oraz wystawy stałe i plenerowe.

Szczegóły imprez znajdą państwo na stronie: www.muzeumstaszica.pl

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile zaprasza w lipcu i sierpniu br. na „Wakacje z wyobraźnią”, codziennie do Oddziału dla dzieci Biblioteki Głównej przy ul. Buczka. Dwa razy w tygodniu do filii miejskich nr 1 (ul. Ludowa, „blaszak”), nr 7 (al. Poznańska), nr 9 (na osiedlu Zielona Dolina) oraz raz w tygodniu do filii miejskich nr 3 (ul. Prusa, osiedle Górne), nr 4 (al. Powst. Wlkp.), nr 6 (ul. Kr. Jadwigi), nr 8 (ul. Andersa).

Oferujemy twórcze zabawy z książką dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, projekcje filmowe, zabawy literackie i oczywiście wspólne głośne czytanie. Codziennie w godzinach otwarcia Oddziału dla Dzieci i filii bibliotecznych nieodpłatnie gry planszowe i multimedialne programy edukacyjne, bezpłatny Internet, dla młodszych dzieci kolorowanki i ilustrowanie ulubionych książek. Ponadto sympatyków gier na konsole zapraszamy do Strefy Gier, w Filii nr 1, przy ul. Ludowej 11. Zaplanowano także plenerowe spotkania w ramach „Książka jest O.K!

Szczegółowe informacje: www.biblioteka.pila.pl

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Pile

Letnia Akademia Piłki Nożnej
Uwaga w tym roku Orlik przy ulicy Buczka. Zajęcia od poniedziałku do piątku z podziałem na grupy od 10.00 do 13.00.

Letnia Akademia Tenisa Ziemnego
Korty ul. Dąbrowskiego. Zajęcia od poniedziałku do piątku z podziałem na grupy od 9.00 do 12.00.

Zapraszamy także na gry i zabawy na OTW Płotki (sobota, niedziela 12.00-16.00)

Szczegóły na plakacie oraz www.mosir.pila.pl

Także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pile przygotował trzy oferty wypoczynku dla swoich podopiecznych. Będą to półkolonie, kolonie i obóz letni. W sumie przygotowano 250 miejsc. Realizatorami tych form wypoczynku są organizacje pozarządowe, które zostały wyłonione formie konkursów. Na ten cel miasto przeznaczyło kwotę 166 tys. zł.

(SE)

co_robic_w_miescie00

co_robic_w_miescie14 co_robic_w_miescie01 co_robic_w_miescie02 co_robic_w_miescie03 co_robic_w_miescie04 pl.fest.etn2016r co_robic_w_miescie06 co_robic_w_miescie07 co_robic_w_miescie08 co_robic_w_miescie09 co_robic_w_miescie10 co_robic_w_miescie11 co_robic_w_miescie12 co_robic_w_miescie13