Co robić w wolnym czasie w Legnicy | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Co robić w wolnym czasie w Legnicy

  co_robic

  Mimo zbliżającej się jesieni mieszkańcy Legnicy mogą wciąż korzystać z wielu, interesujących imprez organizowanych na terenie miasta. Dla lubiących gry i odrobinę hazardu godne polecenia są automaty do gier, które znajdują się w dwóch legnickich salonach Totalizatora Sportowego przy ul. Fabrycznej oraz Pocztowej. Bardziej wygodną formą takiej rozrywki są kasyna online, w których można grać za prawdziwe pieniądze, bez względu na miejsce pobytu. Zwolennicy równie intensywnych przeżyć jak te, które towarzyszą podczas gier na automatach, mogą wybrać się do Jump Heaven Legnica – parku trampolin, który oferuje niezliczoną ilość ciekawych i atrakcyjnych form ćwiczeń dla całej rodziny. Wśród atrakcji tego parku, zdecydowanie należy wymienić ponad 80 trampolin rekreacyjnych i sportowych, ścieżkę gimnastyczną, mini ściankę wspinaczkową, strefę koszykówki, a także dmuchane kule. Na terenie obiektu znajduje się również strefa przeznaczona dla najmłodszych klientów.

  Niewątpliwą atrakcją i wizytówką Legnicy jest znany w całej Polsce Teatr Modrzejewskiej. W tym sezonie widzowie mają szansę zobaczyć „Antygonę” Sofoklesa w adaptacji i reżyserii Grzegorza Grecasa oraz w ramach 61 Kaliskich Spotkań Teatralnych „Króla Lear” z Mirosławem Zbrojewiczem w roli głównej. Wśród wydarzeń kulturalnych, w których legniczanie będą mogli wziąć udział, jest także koncert finałowy 30 Legnickich Wieczorów Organowych. Cykl kilkunastu koncertów kończy finał w dniu 28 września 2021 roku w Kościele Ewangelickim Marii Panny, w którym muzyka Mozarta będzie przeplatała się z poezją Różewicza i Herberta w recytacji Michała Chorosińskiego.

  Dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek miasto przygotowało Rajd Rowerowy do Bieniowic, który wyruszy 19 września 2021 roku spod Bramy Głogowskiej. Natomiast na 24 października 2021 roku zaplanowano Legnickie Święto Biegowe, w którym mogą wziąć udział zarówno doświadczeni, jak i początkujący biegacze. Miasto bierze udział także w XXIV Dolnośląskim Festiwalu Nauki „Od Science Fiction do Science”; lokalna edycja tego wydarzenia będzie miała miejsce w dniach 21-23 września 2021 roku. Patronem tegorocznego festiwalu jest jest Stanisław Lem. Natomiast Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Artystycznych i Kulturalnych Netcetera w dniach od 15 października do 20 listopada 2021 roku zaprasza wszystkich legniczan na wystawę „Sygnał. Szum” w Galerii Ring. Wystawa prezentuje instalację video, koncerty audiowizualne oraz performance. Otwarta Pracownia Sztuki w V LIceum Ogólnokształcącym proponuje odwiedziny na wernisażu prac, które zostały stworzone przez młodzież w ramach prowadzonej Otwartej Pracowni Sztuki.

  W Legnicy działa także Muzeum Miedzi, które znajduje się w zabytkowym pałacu opatów cysterskich z XVIII wieku. Wśród zgromadzonych rekwizytów odwiedzający szczególną uwagę zwracają na przedmioty z zakresu rzemiosła artystycznego, obiekty numizmatyczne oraz kolekcję minerałów miedzi pochodzących z całego świata.

  red