Country nad Gwdą, Mazowsze, Regaty Smoczych Łodzi i nie tylko – Zapraszamy na imprezy! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Country nad Gwdą, Mazowsze, Regaty Smoczych Łodzi i nie tylko – Zapraszamy na imprezy!

Była majówka, były Juwenalia na pilskiej Wyspie, ale to nie koniec atrakcji kulturalnych, muzycznych, sportowych, jakie w najbliższym czasie czekają mieszkańców Grodu Staszica i regionu. Już w najbliższy weekend zapraszamy na festiwal “IX Country nad Gwdą”,  który do tej pory odbywał się w Ujściu. Imprezę poprowadzi Korneliusz Pacuda. Natomiast 4 czerwca zapraszamy na koncert zespołu Mazowsze, a 19 czerwca na IV Regaty Smoczych Łodzi na Gwdzie.

- Dzięki, wsparciu, zaangażowaniu i pomocy Regionalnego Centrum Kultury, prezydenta Miasta Piły, udało nam się zaprosić na dwudniową imprezę polskie i zagraniczne gwiazdy muzyki country. Na pilskiej scenie zobaczymy nagrodzonych w plebiscycie ,,Dyliżanse” (plebiscyt na najpopularniejszych wykonawców muzyki country w Polsce): Alicję Boncol, po raz czternasty została wybrana, jako wokalistka roku, objawienie roku – zespół Cashflow, który już miał okazję zagrać w tym roku w Pile, a wcześniej w Ujściu na naszym festiwalu. Nie zabraknie także najlepszego zespołu roku  z tego plebiscytu Honky Tonk Brothers. Będzie z nami też amerykański wokalista SHIFFMAN (USA) z zespołem BOX CANYON - mówi organizator festiwalu, Krzysztof Meszyński. - Podobnie jak w poprzednich latach zaczniemy od uroczystej parady. Przejedziemy bryczkami, motocyklami czy innymi pojazdami od stadionu na Żeromskiego na Wyspę. Start ok. 17.00 w piątek. Oprócz tego na miejscu imprezy, dla dzieci nie zabraknie dmuchanych zamków itp., elektronicznego byka, który będzie do dyspozycji za darmo. Na tym byku zorganizujemy konkurs ujeżdżania o puchar prezydenta Piły. Będzie też nauka tańca country.

Jednak zanim impreza ta zawita na Wyspie zapraszamy do Parku Miejskiego 26 maja na godzinę 18.00 na pierwsze Parkowe Spotkanie w tym roku. Z okazji Dnia Matki publiczność zobaczy występ doskonałej harfistki – Anny Faber, zwanej “Czarodziejką harfy”, docenionej nie tylko w Polsce, ale również za granicą, zapraszanej do współpracy w wielu krajach, a na flecie zagra Sylwia Kubiak.

4 czerwca o 17.00 w Teatrze Miejskim RCK w Pile zapraszamy na Teatralny Dzień Dziecka. Tego dnia zobaczymy spektakl rodzinny – “Cykor bojąca dusza”, w wykonaniu aktorów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. Jest to mądra opowieść o pokonywaniu własnych słabości i lęków w imię ratowania przyjaciół.

Tego samego dnia o godzinie.18.00  hali MOSIRu przy ulicy Żeromskiego 90 wystąpi jeden z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego – MAZOWSZE. Będzie to jubileuszowy Koncert Galowy.

- 19 czerwca duża kolejna impreza na rzece Gwdzie . Do konkursu zgłosiło się 10 ekip, które będą walczyć w czwartej edycji Regat Smoczych Łodzi. Będziemy musieli przerodzić repasaże tak, aby osiem załóg mogło się przed państwem zaprezentować od godziny 11.00. Start: kładka przy Starostwie Powiatowym w Pile. Emocje zagwarantowane – mówi Dariusz Kubicki, dyrektor pilskiego MOSiR-u.

Przed wakacjami odbędą się też takie imprezy jak:

22-26.06.2016/ Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny “Bukowińskie Spotkania”

23-26.06.2016/ JARMARK ŚWIĘTYCH JANÓW

24.06.2016/ KONCERT NA POWITANIE WAKACJI – Grzegorz Hyży, Natalia Szroeder

Zapraszamy.

Sebastian Daukszewicz

country_nad_gwda00

country_nad_gwda14 country_nad_gwda01 country_nad_gwda02 country_nad_gwda03 country_nad_gwda04 country_nad_gwda05 country_nad_gwda06 country_nad_gwda07 country_nad_gwda08 country_nad_gwda09 country_nad_gwda10 country_nad_gwda11 country_nad_gwda12 country_nad_gwda13