Ćwiczenia na lodzie – bezpieczne ferie | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Ćwiczenia na lodzie – bezpieczne ferie

  W dniach 18, 19, 20 stycznia 2016 roku, strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 z Piły oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Białośliwia i Wyrzyska uczestniczyli w ćwiczeniach na zamarzniętym Zalewie Koszyckim.  Ćwiczenia podzielone został na trzy moduły szkoleniowe.

  Pierwszy – zrealizowany na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Pile przeprowadzony wspólnie z ratownikami medycznymi dotyczył udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom w hipotermii.

  Drugi moduł szkoleniowy – nurkowy zrealizowany pod 15 centymetrową taflą lodu przez wyznaczonych strażaków Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego KP PSP w Pile.

  Trzeci moduł szkoleniowy dotyczył wykorzystania w praktyce sprzęt ratowniczego przez jednostki OSP i PSP w postaci deski lodowej oraz ubrań specjalnych do pracy w wodzie. Łącznie w ćwiczeniach uczestniczyło 60 strażaków PSP i OSP z 5 jednostek straży pożarnej.

  Strażacy apelują do wszystkich mieszkańców, aby zachować rozwagę i  nie wchodzić na zamarznięte rzeki, sadzawki, stawy i jeziora. Nigdy nie ma gwarancji, że płyta lodowa jest gruba na całej powierzchni.

  W miejscach zacienionych gdzie nie ma bezpośredniego nasłonecznienia, pokrywa lodowa jest największa i często wprowadza w błąd w ocenie swojego bezpieczeństwa.

  Opracowanie: mł. bryg. Zbigniew Szukajło
  Zdjęcia: kpt. Paweł Kamiński

  cwiczenia_na_lodzie00

  cwiczenia_na_lodzie10 cwiczenia_na_lodzie01 cwiczenia_na_lodzie02 cwiczenia_na_lodzie03 cwiczenia_na_lodzie04 cwiczenia_na_lodzie05 cwiczenia_na_lodzie06 cwiczenia_na_lodzie07 cwiczenia_na_lodzie08 cwiczenia_na_lodzie09