Ćwiczyli na terenie Składu Dolaszewo | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Ćwiczyli na terenie Składu Dolaszewo

W środę, 3 lipca 2019 roku na terenie 1 Bazy Logistycznej – Skład Dolaszewo zrealizowano wspólne ćwiczenia strażaków z JRG 1 w Pile, strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej, Policji oraz pracowników ochraniających obiekt.

Pierwszy wątek ćwiczeń związany był z zagrożeniem terrorystycznym, drugi wątek związany był z działaniami ratowniczymi i polegał na symulacji zderzenia samochodu osobowego z cysterną przewożącą olej napędowy, w wyniku czego poszkodowany został jeden z kierowców oraz doszło do wycieku paliwa. W początkowej fazie do działań przystąpili strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej, którzy wyciągnęli osobę poszkodowaną na zewnątrz i udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także podali ciężką pianę gaśniczą pod uszkodzone pojazdy. Ze względu na wyciek na miejsce została zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z JRG 1 w Pile, której zadaniem było uszczelnienie wycieku przy użyciu plastra uszczelniającego.

Wspólne ćwiczenia są okazją do sprawdzenia swoich możliwości w praktyce, oraz do zapoznania się z częścią obiektów występujących na terenie Składu Dolaszewo.

Sporządził: mł. kpt. Jacek Michalski, JRG 1 Piła
Zdjęcia: Filip Śliwiński

cwiczyli_na_terenie1_01

cwiczyli_na_terenie1_07 cwiczyli_na_terenie1_02 cwiczyli_na_terenie1_03 cwiczyli_na_terenie1_04 cwiczyli_na_terenie1_05 cwiczyli_na_terenie1_06