Czas na punkty u siebie

Czas_na_punkty

W sobotę, 17 stycznia, o godz. 18:00 siatkarki PGNiG Nafta Piła podejmą we własnej hali w meczu XVI kolejki ORLEN Ligi zespół SK bank Legionovia Legionowo. Przed spotkaniem seniorek, o godz. 14.00 odbędzie się mecz Młodej Ligi Kobiet pomiędzy PTPS SAF-Holland Piła – KSZO Ostrowiec.

Przed pilankami rewanżowe spotkanie z ósmą drużyną ligowej tabeli. Przyjezdne zgromadziły dotąd 15 punktów i mają na swoim koncie 5 wygranych i 10 przegranych spotkań. Meczami dwóch ostatnich kolejek, w których bez straty seta pokonały Budowlanych Łódź i Developres SkyRes Rzeszów, podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego przerwały swoją passę niepowodzeń.

W pierwszej rundzie zwycięstwo zanotowały gospodynie spotkania, pokonując wówczas pilską Naftę 3:1. Aby poprawić swoją sytuację w tabeli i nie kontynuować pasma porażek, miejscowe muszą w sobotnim meczu dać z siebie wszystko. Zespół z Legionowa jest bez wątpienia w zasięgu naszych możliwości.

Warto wspomnieć, że w  poprzednim sezonie bilans dwumeczów między tymi drużynami był na korzyść pilanek, które po przegranym 3:1 meczu wyjazdowym, pokonały Legionovię przed własną publicznością po zaciętej walce w tie-breaku. Miejmy nadzieję, że również w najbliższym meczu gospodynie nie pozwolą sobie na przegraną rewanżowego spotkania i będą mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa we własnej hali.