Czeka na Państwa czerwcowy numer Tętna Regionu! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Czeka na Państwa czerwcowy numer Tętna Regionu!

ikona

Zamiast deszczu z nieba leje się wyłącznie afrykański żar. Wiosna to, czy lato – zastanawiają się wszyscy wokół. Ale pomimo wszechobecnego upału, zachęcamy aby wziąć do ręki i „zatopić się” (coś związanego z ożywczą wodą) w lekturze czerwcowego wydania Waszej Gazety. Nasze hasło „Czytasz i wiesz” znajdzie potwierdzenie w materiałach – dla każdego – zawartych w tym przedwakacyjnym numerze Tętna Regionu. Zapraszamy do lektury!

W czerwcowym wydaniu:

- Zwyczajowo wiele informacji z Piły i regionu,
- w dodatku „Z pierwszej ręki” ogrom wiadomości z Pilskiego Ratusza,
- kompendium wiedzy o tym co w kulturze, sporcie i nie tylko „piszczy”.
- zajmująca publicystyka i wiele więcej!

Rekomendujemy:

- Rodzinnie i sportowo na pilskim osiedlu, czyli Bieg Pokoleń 2018.
To największa od wielu lat masowa impreza dla najmłodszych, z okazji Dnia Dziecka, odbywająca się na pilskim osiedlu. Po raz pierwszy bieg odbył się w strojach bajkowych.
str. 3

- Prezydent Piły – Piotr Głowski kandydatem na prezydenta Piły.  
1 czerwca 2018 roku Koalicja Obywatelska Dla Dobrej Przyszłości Piły na konferencji prasowej zaprezentowała swojego kandydata w zbliżających się wyborach samorządowych na urząd prezydenta Piły. Kolacja złożona z Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej chce kontynuacji rozwoju miasta Piły pod kierownictwem obecnego prezydenta Piotra Głowskiego i to jego wystawiają oficjalnie do walki o reelekcję. - Czas wyzwań jeszcze się nie skończył. Co prawda jestem dziś na konferencji w otoczeniu politycznym, ale przede wszystkim mieszkańcy wydają mi polecenia, to mieszkańcy mówią mi, co mamy robić, to mieszkańcy przez swoich radnych tak naprawdę decydują o tym jak zmienia się miasto. Nikt w Śmiłowie, nikt na Nowogrodzkiej, czy w innym miejscu nie decyduje o tym, co tutaj się dzieje. To są wyłącznie nasze decyzje – mówił obecny prezydent Piły Piotr Głowski, oficjalny kandydat Koalicji Obywatelskiej.
str. 12

- Gala z okazji 25-lecia Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej.
23 maja w Regionalnym Centrum Kultury odbyła się gala z okazji 25-lecia istnienia Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej. Uroczystości rozpoczęła się od przedstawienia krótkiego rysu historycznego pilskiego Klubu. Na gali pojawiły się byłe i obecne siatkarki oraz działacze. Nie zabrakło wzruszających wspomnień.
str. 23

- No, i tradycyjnie, „Trzy pytania do Prezydenta”, czyli Piotr Głowski, prezydent Piły odpowiada na trzy pytania – każde z innej beczki.  
str. 9

- PRAWNIK RADZI Radca Prawny, Agnieszka Przeworek w czerwcowym wydaniu, tej niezwykle potrzebnej rubryki, zatytułowanej „Odszkodowanie za pogryzienie przez psa” odpowiada na jakie zadośćuczynienie można liczyć, i jak się o nie ubiegać. Zapraszamy do lektury. Warto poznać tę ważną odpowiedź. Przypominamy, że pani radczyni cały czas oczekuje na pytania od Państwa.
str. 9

- REAKCJA – w której staramy się rozwiązywać problemy każdego z Was… i czynimy to skutecznie i bezstronnie!
W czerwcowej REAKCJI znowu o estetyce. - Kilka dni temu, udając się na zakupy do jednego z pilskich sieciowych marketów, przed wejściem zauważyłem niezbyt budujący widok. Stojący tam kosz na odpadki wręcz kipiał wysypującymi się ze wszystkich stron śmieciami, które nawet zaległy na chodniku, przy śmietniku. Ten rym był zupełnie nie zamierzony! – czytamy w liście od naszego Czytelnika. Chcecie Państwo poznać szczegóły? Nic prostszego, zajrzyjcie do REAKCJI! Zapraszamy.

- Pod Lupą –  Swoje czerwcowe wynurzenia zatytułowałem „Zły to ptak, co własne gniazdo kala…” . Czy teza zawarta w tytule da się obronić? (…) Jak to zazwyczaj bywa, są zagorzali apologeci tytułowego stwierdzenia, ale są również nieprzejednani jego krytycy. Szczegóły kryją się… POD LUPĄ! Warto się z nimi zapoznać! Zapraszam do lektury!

GORĄCO POLECAMY!!!
- stałe kąciki porad
- lawinę konkursów z gradem cennych nagród
- i wiele, wiele, wiele więcej!

CZYTAJ NAS – TO NIE STRACONY CZAS!

Polecam!

Marek Mostowski
redaktor naczelny