Czołowe zderzenie na DK10 w Kosztowie | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Czołowe zderzenie na DK10 w Kosztowie

  26 października br. przed godziną 12.00 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Pile, otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej numer 10 w miejscowości Kosztowo (gm. Wyrzysk).

  Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zderzenia trzech samochodów – dwóch ciągników siodłowych z naczepami oraz jednego dostawczego. Pierwszy samochód ciężarowy przewoził 20 ton rzepaku natomiast drugi przewoził 6 ton profili aluminiowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, ograniczeniu wycieku paliwa jednego ze zbiorników samochodu ciężarowego, pomocy w usunięciu uszkodzonych pojazdów z jezdni.  W wypadku poszkodowana została jedna osoba, która trafiła do szpitala w Wyrzysku.

  W działaniach trwających ponad 7 godzin udział brały zastępy straży pożarnej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Białośliwiu i Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP Nr 1 i 2 w Pile, Oficer Operacyjny Komendy Powiatowej PSP w Pile, Zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego, Policja, pomoc drogowa oraz przedstawiciel GDDKiA.

  Tekst: mł. kpt. Jacek Michalski
  Zdjęcia: mł. kpt. Jacek Michalski

  czolowe_zderzenie01

  czolowe_zderzenie02 czolowe_zderzenie03 czolowe_zderzenie04 czolowe_zderzenie05