Czołowe zderzenie na DK10 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Czołowe zderzenie na DK10

W niedzielę, 21 lutego 2016 roku, po godzinie 16.00 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Pile, otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej numer 10 przed miejscowością Śmiłowo (gm. Kaczory).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych Audi A4, Skoda Fabia oraz Lancia Dedra. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do dwóch zakleszczonych osób znajdujących się w jednym z pojazdów oraz udzieleniu kwalifikowanej pomocy dla trzech osób poszkodowanych, biorących udział w wypadku.

Dalsze działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów,  zamknięciu instalacji gazowych w pojazdach oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych z jezdni.

W wypadku poszkodowane zostały cztery osoby, które trafiły do szpitali w Wyrzysku i w Pile. W działaniach trwających ponad 3 godziny udział brały zastępy straży pożarnej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaczorach i Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP Nr 1 i 2 w Pile, Oficer Operacyjny Komendy Powiatowej PSP w Pile, trzy zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz policja.

Tekst: mł. bryg. Zbigniew Szukajło
Zdjęcia: st. sekc.  Krzysztof Chyb

czolowe_zderzenie00

czolowe_zderzenie04 czolowe_zderzenie01 czolowe_zderzenie02 czolowe_zderzenie03