Czy Piła pobije jajecznicowy rekord z Gołdapi i powstanie jajecznica z 6000 jaj? | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Czy Piła pobije jajecznicowy rekord z Gołdapi i powstanie jajecznica z 6000 jaj?

W niedzielę, 15 lipca, zapraszamy od godziny 15:00 do Pilskiej Strefy Kibica w Parku na Wyspie na niesamowite wydarzenie. Po raz pierwszy mieszkańcy Piły będą mieli możliwość uczestnictwa w próbie pobicia rekordu Polski – Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości, w przygotowaniu największej jajecznicy. Z tej okazji do Piły przyjedzie największa w Polsce patelnia plenerowa o wymiarach 2,2 m na 2,2m. Wspólnie z Pilskim Bankiem Żywności próbę pobicia rekordu podejmą Ambasador Pilskiego Banku Żywności Matteo Brunetti , finalista programu MasterChef oraz uznany szef kuchni Waldemar Załuski. 6 lipca na konferencji prasowej poznaliśmy szczegóły tego wydarzenia kulinarnego.

- Chcemy Państwa zaprosić na świetną zabawę, smaczny posiłek 15 lipca o godzinie 15.00 do strefy kibica na Wyspie, gdzie Pilski Bank Żywności organizuje próbę bicia rekordu w usmażeniu największej jajecznicy w Polsce – z 6 tysięcy smacznych zdrowych jaj przez znakomitych kucharzy znanych z telewizji i radia. A następnie ponad 3 tysiące mieszkańców będzie mogło ją smacznie zjeść. Naszym celem oprócz bicia rekordu jest przekaz, abyśmy nie marnowali żywności. Dlatego przyjdźmy i nie pozwólmy, żeby żadne z tych jaj się nie zmarnowało. Chcemy również podziękować pilanom, szczególnie wolontariuszom za zaangażowanie się w zbiórki żywności oraz organizacjom pozarządowym, które rozdzielili ponad 20 tysiącom osób żywność z unijnego programu – mówi senator Mieczysław Augustyn, prezes Pilskiego Banku Żywności.

- Cieszymy się z tej imprezy, którą Miasto Piła wspiera także finansowo. Mam nadzieję, że dzięki tej imprezie zwiększymy frekwencję w strefie kibica podczas meczu finałowego. Nie ma, co ukrywać, że po porażce Polaków ilość osób, które chcą oglądać mecze na wielkim telebimie zmniejszyła się wyraźnie. Tym bardziej zapraszam do zasmakowania jajecznicy i do przeżywania emocji sportowych – dodaje Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR Piła.

Na wszystkich uczestników imprezy czekać będzie Koło Fortuny marki PRYMAT, w którym każdy coś wygrywa.

Obecnie rekordowa jajecznica usmażona aż z 5000 jaj należy do mieszkańców Gołdapi. Wynik ten trafił do polskiego odpowiednika Księgi Rekordów Guinessa – Księgi Polskich Rekordów i Osobliwości.

Sebastian Daukszewicz
Fot. Autor: Zbigniew Świtkiewicz/goldap.wm.pl

czy_pila_pobije_jajecznicowy00

czy_pila_pobije_jajecznicowy10 czy_pila_pobije_jajecznicowy01 czy_pila_pobije_jajecznicowy02 czy_pila_pobije_jajecznicowy03 czy_pila_pobije_jajecznicowy04 czy_pila_pobije_jajecznicowy05 czy_pila_pobije_jajecznicowy06 czy_pila_pobije_jajecznicowy07 czy_pila_pobije_jajecznicowy08 czy_pila_pobije_jajecznicowy09