Darmowe pożyczki nie istnieją. A może jednak? | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Darmowe pożyczki nie istnieją. A może jednak?

  silesian

  Codziennie dociera do nas masa informacji reklamowych o promocjach, korzystnych ofertach, ulgach i zniżkach. Podświadomie już wiemy, że jeśli ktoś oferuje nam coś za darmo to znaczy, że zapłacimy za to jeszcze drożej niż normalnie.

  Nie zawsze jednak tak jest. Najlepszym przykładem są darmowe pożyczki. Taką ofertę ma wiele firm finansowych i nic nie stoi na przeszkodzie by z niej skorzystać.

  Kto może dostać darmową pożyczkę?

  Szybkie pożyczki dostępne są dla każdej pełnoletniej osoby legitymującej się dowodem osobistym. Firmy udzielające takich pożyczek nie prowadzą weryfikacji klienta, dlatego starając się o środki finansowe nie trzeba pokazywać zaświadczeń z ZUS-u i US-u o niezaleganiu ze składkami. Nie jest też sprawdzany BIK (Biuro Informacji Kredytowej), czyli nawet wtedy kiedy mamy złą historię kredytową możemy zaciągnąć darmową pożyczkę.

  Kiedy pożyczka jest darmowa?

  Tak jak w każdej ofercie reklamowej tak też w darmowych pożyczkach kryje się haczyk. Dlatego decydując się na pożyczenie pieniędzy trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że promocją 0 kosztów i 0 procent odsetek objęte są tylko te osoby, które zgodnie z zawartą umową spłacą w terminie wszystkie raty i złożą wszystkie wymagane w trakcie pożyczki dokumenty. Umowę trzeba przeczytać uważnie, żeby wiedzieć czego dokładnie oczekuje pożyczkodawca i do czego klient jest zobowiązany. Jeśli spełnimy wszystkie wymagania stawiane w umowie pożyczki to jest ona naprawdę darmowa.

  Wiele pisało się do niedawna o kłopotach w jakie wpadali klienci darmowych i szybkich pożyczek, którzy nie byli w stanie spłacić zobowiązania w terminach przewidzianych umową. Na szczęście od marca br obowiązuje w Polsce ustawa antylichwiarska, dzięki której zabezpieczony jest interes klientów firm pożyczkowych.

  Z ustawy wynika przede wszystkim, że nawet wtedy kiedy klient nie spłaca terminowo pożyczki to firma nie może obciążyć go kosztami wyższymi niż kwota pożyczki. Dotyczy to wszystkich kosztów związanych z obsługą pożyczki. Także oprocentowanie nie może wzrosnąć przez 120 dni od momentu wpłynięcia środków na konto klienta. Pamiętać jednak trzeba, że darmowa pożyczka na 0 procent jest ofertą promocyjną tylko dla osób, które spłacą terminowo należność. Jeśli tego nie zrobią pożyczkodawca przeliczy oprocentowanie na inne – które musi zostać wskazane w umowie. Dlatego korzystając z darmowej pożyczki trzeba sprawdzić oprocentowanie jakie zostanie naliczone w sytuacji gdy nie zdążymy ze spłatą zobowiązania. Zrobić to można np. korzystając z Internetu, w którym dostępna jest porównywarka pożyczek – bezpiecznechwilowki.pl.

  Ranking ofert szybkich pożyczek

  Nawet jeżeli wcześniej korzystaliśmy już z szybkiej pożyczki to warto dokładnie przeanalizować, która oferta aktualnie jest najbardziej korzystna. Bywa tak, że promocyjne oferty darmowych pożyczek dotyczą tylko nowych klientów. Więc ktoś, kto zaciąga kolejną pożyczkę w tej samej firmie nie będzie już objęty promocją 0% i 0 kosztów.

  Oferty dobrze jest sprawdzić również dlatego, że w miarę wprowadzania przez państwo nowych regulacji prawnych firmy pożyczkowe zmienią swoje oferty. Darmowe pożyczki na bezpiecznechwilowki.pl to informacje na temat rankingu pożyczek oferowanych przez instytucje finansowe zrzeszone w Związku Firm Pożyczkowych, a przede wszystkim na temat darmowych pożyczek.