Dawid Siek mistrzem Polski! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Dawid Siek mistrzem Polski!

W dniach od 8 do 11 marca w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w kick boxingu w formule kick light. W turnieju nie zabrakło reprezentantów klubu Sporty Walki Piła. Pilski klub wystawił tym razem 8-osobowy skład juniorów. Pilscy zawodnicy stoczyli w ciągu trzech dni aż 17 pojedynków. Ostatecznie po 5 wygranych walkach złoty medal i tytuł Mistrza Polski do Piły przywiózł Dawid Siek, który zdominował kategorię 69 kg junior. Jest to kolejny medal Dawida, który w ubiegłym toku był między innymi brązowym medalistą Mistrzostw Europy w kick boxingu.

Pozostali pilscy zawodnicy po wygranych pierwszych walkach w turnieju swój udział zakończyli w walkach ćwierćfinałowych, ulegając swoim przeciwnikom. W niektórych walkach zabrakło bardzo niewiele do awansu do strefy medalowej. Najbliżej tego byli Jakub Szymanowski i Piotr Woźniak. Pozostali zawodnicy, którzy reprezentowali Sporty Walki to Jakub Kobus, Rafał Andrzejewski, Michał Dymkowski, Michał Haiwka i Maciej Kuczyński.

Mistrzostwa Polski zgromadziły rekordową liczbę uczestników. Wystartowało 333 kickbokserów z 71 klubów. Honorowymi gośćmi otwarcia mistrzostw i dekoracji medalistów byli zasłużeni kombatanci: 94-letni major Jerzy Chmielewski, ostatni żyjący żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych z Pomorza oraz młodsi o trzy lata żołnierze Armii Krajowej kapitan Władysław Dobrowolski i porucznik Leon Szczęsny. Klub Sporty Walki Piła składa serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu w Pile oraz Miastu Piła za wsparcie w wyjeździe.

Sporty Walki Piła

dawid_siek_mistrzem00

dawid_siek_mistrzem06 dawid_siek_mistrzem01 dawid_siek_mistrzem02 dawid_siek_mistrzem03 dawid_siek_mistrzem04 dawid_siek_mistrzem05