Dawid Siek z kolejnym złotem!

75 klubów i 250 zawodników stanęło do rywalizacji w Mistrzostwach Polski juniorów i seniorów w kick boxingu w formule Low Kick, które odbyły się w ubiegły weekend w Legnicy. Wśród nich 5 osobowa reprezentacja juniorów pilskich Sportów Walki.

Po raz kolejny nie zawiódł Dawid Siek, który zdobył złoty medal w kategorii junior młodszy 67 kg. Dla Dawida jest to trzeci tytuł mistrzowski w tym roku. Wcześniej zdominował swoją kategorię w formułach kick light i K1. Pilski zawodnik jest na dobrej drodze do występu we wrześniowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się we Włoszech.
Srebrny medal, pierwszy w swojej karierze wywalczył Michał Dymkowski, który w finałowej walce uległ bardziej doświadczonemu Gabrielowi Biernackiemu.

Kolejne trzy medale pilscy zawodnicy wywalczyli w kategorii junior młodszy – 48 kg. Kacper Tecław złoto, Michał Haiwka srebro i Jakub Kobus brązowy medal. Cała trójka odprawiła rywali z Poznania i Binczarowej całkowicie dominując podium tej kategorii.

Gratulacje dla podopiecznych Przemysława Drajera i Przemysława Leńca. Szansa na kolejne medale już za tydzień. Tym razem w Mysiadle koło Warszawy do walki staną młodsi koledzy naszych mistrzów, którzy wystąpią w Mistrzostwach Polski kadetów. Trzymamy kciuki!

Klub Sporty Walki Piła dziękuje za finansowe wsparcie Starostwu Powiatowemu w Pile oraz Miastu Piła.