Dawid Wiśniewski, uczeń pilskiej NAFTY, Mistrzem Europy w jiu-jitsu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Dawid Wiśniewski, uczeń pilskiej NAFTY, Mistrzem Europy w jiu-jitsu

Pilanin, Dawid Wiśniewski ma powody do świętowania. W pięknym stylu zdobył upragniony tytuł Mistrza Europy. Wygrana w Mistrzostwach Europy jest jak do tej pory największym sukcesem młodego mieszkańca Grodu Staszica… ale zapewne nie ostatnim.

Pomimo sporego sukcesu w jiu-jitsu Dawid podjął decyzję o przejściu do judo. W zasadzie już od wakacji Dawid wspólnie z Dominikiem i Bartłomiejem Skowyrami trenuje judo, korzystając ze współpracy ze znakomitymi trenerami: Mistrzem Ryszardem Zieniawą, dwukrotnym Mistrzem Świata, Rafałem Kubackim, czy też z Jerzym Jatowttem, znakomitym judoką i trenerem kadry juniorów. Dawid został także objęty opieką przez Macieja Skowyrę, zajmującego się fizjologią sportu.

Dominik Skowyra, który na co dzień trenuje z Dawidem Wiśniewskim, podnosząc wspólne umiejętności, na mistrzostwach był konstruktorem jego sukcesu.

Niewątpliwie współpraca z Teamem Skowyrów zadecydowała o wielkim sukcesie Dawida na Mistrzostwach Europy. Dawid w czasie tego krótkiego okresu współpracy znacznie poprawił swoją szybkość, siłę oraz technikę, zarówno w stójce jak i parterze.

Tajemnicą poliszynela jest, że Dominik Skowyra, obdarzony niecodziennym talentem, pogłębiał swoje umiejętności podczas walk treningowych z najlepszymi judokami świata, zarówno w Chorwacji, ale przede wszystkim w kolebce tego sportu – Japonii. Właśnie owo doświadczenie Dominika, który był (jest) sparingpartnerem Dawida Wiśniewskiego, a które sukcesywnie przekazuje swemu przyjacielowi, miało znaczący wpływ na rozwój jego talentu, a w konsekwencji sięgniecie po europejski prymat w jiu-jitsu.

Jednak to judo jest sportem olimpijskim, i właśnie dlatego w nim chciałby się sprawdzić Dawid. Aby osiągnąć upragniony cel, Dawida czeka ogromna praca, która oprócz oparcia w talencie, jaki niewątpliwie posiada, musi być poparta współpracą z zespołem specjalistów.

Duże słowa uznania należą się również nauczycielowi wychowania fizycznego, panu Edwardowi Klimukowi, który dodatkowo dopingował Dawida przed startem w Mistrzostwach Europy.

mm

dawid_wisniewski_mistrzem00

dawid_wisniewski_mistrzem02 dawid_wisniewski_mistrzem01