DEZERTER i QULTURKA na Barce. Mamy wejściówki | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

DEZERTER i QULTURKA na Barce. Mamy wejściówki

Pod patronatem medialnym Tętna Regionu

Klub Muzyczny BARKA zaprasza w sobotę, 21 października 2017 roku, na koncert zespołów: Qulturka i Dezerter. Start godzina 19.00. Dla naszych Czytelników tradycyjnie mamy do rozdania dwie pojedyncze wejściówki na koncert. Aby mieć szansę wygrania wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko na adres sebapila@interia.pl . W tytule: QULTURKA. Wśród osób, które przyślą maila do 18 października, do godziny 18.00 rozlosujemy wejściówki.

Wstęp: 35 zł przedsprzedaż / 45 zł w dniu koncertu.
Informacje o przedsprzedaży: Polsky Group Promotion w miejscu:
Klub Muzyczny BARKA Piła ul. Wodna (rzeka Gwda).
Sklep RESZKA, ul. Rogozińska 33, Piła.
Przedsprzedaż online: https://goo.gl/88EP2q

https://ticketos.pl/

https://ticketos.pl/event/264/Dezerter-Qulturka-Barka-Pila.html

DEZERTER
(punk rock Warszawa)
Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel „Ku przyszłości” (1983). W 1985 r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: „Fala” i „Jak punk to punk”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock’n’Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii. Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. „Blasfemię” (1992), „Ile procent duszy?” (1994), „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: „Nielegalny zabójca czasu” (2004); „Prawo do bycia idiotą” (2010), który został doceniony nie tylko przez słuchaczy, ale wyjątkowo również przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz „Większy zjada mniejszego” (2014). W 2016 r., po 33 latach, został wznowiony singiel „Ku przyszłości”. Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych. Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów.

Dezerter to:
Robert Matera – gitara, śpiew
Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty
Jacek Chrzanowski – bas

Dezerter online:
www.dezerter.com
www.facebook.com/dezerter1981
www.youtube.com/dezertertv

QULTURKA
(punk rock ska Piła)
Muzycznie zespół QULTURKA jest mocno zakorzeniony w punkrocku, ale czerpie też inspiracje z pozytywnych i skocznych dźwięków ska. Uzupełniające się wokale damski i męski, gitary, bas oraz akordeon i perkusja tworzą mocny, ale przyjemny w odbiorze klimat. Ideologicznie świadomie i celowo zespół wspiera akcje antyrasistowskie, wolnościowe i ekologiczne. Zespół powstał w Pile w 1995 roku pod nazwą Kulturka. Po odświeżeniu nazwy z Kulturki na Qulturkę w 2006 roku zespół ruszył z nową siłą, co zaowocowało wydaniem kolejnej płyty. Przez 21 lat istnienia QULTURKA zagrała sporo koncertów u boku czołowych zespołów z Polski i za granicy: m.in. U.K. SUBS, The Vibrators, Tequilla Girls oraz na wielu festiwalach – m.in. dwukrotnie na WOODSTOCK, JAROCIN, WARHEAD, MUSZLA-FEST, ROCKOWISKO HAJNÓWKA,POLANÓW ZLOT, ODNOWA PUNK FEST, ZGRZYTOWISKO, WOŚWIN ROCK FEST, Ost-Rock Underground Fest oraz na trasach, m.in. na trasie Punky Reggae Live.n Wokalistka zespołu – Aśka występowała gościnnie z takimi zespołami jak: KSU, FARBEN LEHRE czy GA-GA ZIELONE ŻABKI, a wokalistów Qulturki można usłyszeć m.in. na płycie zespołu STRACHY NA LACHY – „TO”.W 2015 roku z okazji XX-lecia działalności QULTURKA nagrała nowy krążek „EKG”, której producentem jest Andrzej KOZAK Kozakiewicz z Pidżama Porno, Strach Na Lachy i Świat Czarownic, a gościnnie śpiewa m.in. Wojtek BRODA Turbiarz z Habakuk.

Oficjalna strona: www.qulturka.band.pl
Oficjalny Facebook: http://www.facebook.com/qulturka.band
You tube: https://www.youtube.com/results?search_query=qulturka

(SE)

dezerter_i_qulturka_na_barce00

dezerter_i_qulturka_na_barce07 dezerter_i_qulturka_na_barce01 dezerter_i_qulturka_na_barce02 dezerter_i_qulturka_na_barce03 dezerter_i_qulturka_na_barce04 dezerter_i_qulturka_na_barce05 dezerter_i_qulturka_na_barce06