DIKANDA w Klubie BARKA!!! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

DIKANDA w Klubie BARKA!!!

DIKANDA_w_Klubie_BARKA

Pod patronatem Tętna Regionu

W czwartek, 2 października 2014 r., o godzinie 20.00 w klubie muzycznym „Barka” ul. Wodna w Pile wystąpi DIKANDA (world music). Dla naszych Czytelników mamy do rozdania dwie pojedyncze wejściówki na koncert. Aby mieć szansę wygrania wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko na adres sebapila@interia.pl . Wśród osób, które wyślą maila do 1 października, do godziny 18.00, rozlosujemy wejściówki.

Wstęp: 25 zł przedsprzedaż / 35 zł w dniu koncertu. PUNKTY SPRZEDAŻY BILETÓW: Sklep Muzyczny DEMO, ul. Budowlanych 11 ,Klub Muzyczny BARKA, ul. Wodna (na rzece Gwda) , przedsprzedaż internetowa: achaen@wp.pl

Dikanda to słowo, które w jednym z afrykańskich dialektów oznacza rodzinę i ono właśnie dokładnie oddaje ducha zespołu – żyją i pracują jak w małej rodzinie.

Grupa powstała w 1997 roku w Szczecinie. Miłość do muzyki tradycyjnej i ciężka praca pozwoliły im stworzyć własny styl i oryginalne brzmienie. W ich w całości akustycznym repertuarze słychać inspirację kulturą Orientu, folklorem bałkańskim – macedońskim i cygańskim. Cechą charakterystyczną stylu Dikandy jest tworzenie nowych słów i znaczeń w komponowanych przez siebie utworach.

Wydali 4 płyty, zagrali setki koncertów , wystąpili na wielu znaczących europejskich festiwalach. Zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia w tym :

- I Nagrodę i nagroda publiczności na festiwalu „Nowa tradycja” w 1999 r. ,

- I Nagrodę na festiwalu „Eurofolk” 1999r

- III miejsce na Folkowym Fonogramie Roku za płytę „Jakhana Jakhana” w 2002r

- I Nagroda i nagroda publiczności na festiwalu “Folkherbst 2004″ w Plauen

- Płyta roku 2005 niemieckiego czasopisma “Folker” dla “Usztijo”

Koncerty Dikandy to niepowtarzalna podróż po muzyce świata, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych emocji, radości i wzruszenia zarówno dla publiczności jak i samego zespołu.

Grali w azjatyckiej części Rosji, w Indiach i w większości krajów Europy. Brali udział w wielu festiwalach, m.in.: Montreux Jazz Festival, Sziget Festival (Budapest), Rudolstadt i dwukrotnie wystąpili na Festiwalu opolskim. Zyskali popularność i wielką sympatię publiczności w wielu krajach Europy Zachodniej (w szczególności Niemczech, Austrii i Szwajcarii).

Na dyskografię składają się :

- “Muzyka czterech stron wschodu” (2000)

- “Jakhana, Jakhana” (2002)

- “Usztijo” (2004)

- “Ajotoro” (2008)

Dikanda to :

Ania Witczak – śpiew, akordeon

Kasia Dziubak – skrzypce, śpiew

Kasia Bogusz – śpiew

Daniel Kaczmarczyk – bębny

Piotr Rejdak – gitara

Grzegorz Kolbrecki – kontrabas

Na koncercie w Pile zamiast Katarzyny Dziubak zagrają Andrzej Jarząbek “Fiś”(skrzypce) oraz Szymon Bobrowski (trąbka).

(SE)