Dla małych i dużych. Bezpieczny plac zabaw powstanie przy Węglowej! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Dla małych i dużych. Bezpieczny plac zabaw powstanie przy Węglowej!

  Są dobre informacje dla Osiedla Zamość. 27 czerwca przy ulicy Węglowej w Pile odbyły się konsultacje z mieszkańcami –głównie z dziećmi w sprawie wyboru elementów placu zabaw, który ma postać już na jesień. Tym samym mieszkańcy okolicznych domostw przy ul. Węglowej zyskają kolejne miejsce na mapie osiedla, z którego będą mogli skorzystać całymi rodzinami.

  Konsultacje przebiegły w miłej serdecznej atmosferze i nie było problemów z doborem przez dzieci i rodziców elementów, które mają stanąć w tym miejscu.

  - Takie konsultacje jak dziś z udziałem sąsiadów, ich dzieci przyszłych użytkowników placu zabaw, który ma się pojawić w tym roku są potrzebne i sympatyczne. Mamy na ten cel zarezerwowane 150 tysięcy złotych. To dużo i mało. Prawdopodobnie uda się ten plac wybudować na trzy strefy –dla najmłodszych, średnich i tych nieco starszych, którzy potrzebują coś więcej a nie tylko huśtawki. To wszystko udało się dziś zebrać w jakiś pomysł. Dajemy ok. 2 tygodni, aby to zaprojektować a następnie koncepcje przedstawić mieszkańcom. Kolejna procedura to przetarg oraz wybór wykonawcy. Myślę, że wczesną jesienią a może późnym latem spotkamy się w tym miejscu, aby otworzyć nową przestrzeń zdrową, bezpieczną i przyjazną dzieciom.  Wcześniej podobne konsultacje odbyły się na Zielonej Dolinie i tam też użytkownicy wybrali elementy do placu zabaw a dodatkowo tam powstanie skatepark. Myślę, że to jest nasz kierunek, czyli rozmowa, aby projektować z wolą mieszkańców i przyszłych użytkowników. To nie tylko dotyczy placów zabaw. Ważny jest dialog z mieszkańcami, aby odbierali miasto jako swoje. To powoduje z ich strony większe zaangażowanie – dbają o tą przestrzeń, bo ją wymyślili i mają kolejne pomysły – mówi Beata Dudzińska , zastępca prezydenta Piły.

  Niestety nie wszystko można zrealizować, o czym się marzy. Chłopcom marzy się boisko piłkarskie, ale niestety teren jest zbyt mały. Mimo to według pomysłów-konsultacji z dziećmi ma powstać bramka do piłki nożnej, kosz do gry w koszykówkę, czy linarium, czyli piramida wspinaczkowa. Być może po obliczeniu kosztów, jeszcze jakiś element się pojawi. Plac ma być ogrodzony oraz monitorowany, co zapewni bezpieczeństwo. Nie zabraknie też ławeczek. Był pomysł, aby powstała siłownia pod chmurką ostatecznie też pomysł ma być zgłoszony do pilskiego budżetu obywatelskiego.

  Sebastian Daukszewicz

  dla_malych_i_duzych1_01

  dla_malych_i_duzych1_26 dla_malych_i_duzych1_02 dla_malych_i_duzych1_03 dla_malych_i_duzych1_04 dla_malych_i_duzych1_05 dla_malych_i_duzych1_06 dla_malych_i_duzych1_07 dla_malych_i_duzych1_08 dla_malych_i_duzych1_09 dla_malych_i_duzych1_10 dla_malych_i_duzych1_11 dla_malych_i_duzych1_12 dla_malych_i_duzych1_13 dla_malych_i_duzych1_14 dla_malych_i_duzych1_15 dla_malych_i_duzych1_16 dla_malych_i_duzych1_17 dla_malych_i_duzych1_18 dla_malych_i_duzych1_19 dla_malych_i_duzych1_20 dla_malych_i_duzych1_21 dla_malych_i_duzych1_22 dla_malych_i_duzych1_23 dla_malych_i_duzych1_24 dla_malych_i_duzych1_25