Dla nas -120 stopni… to pikuś! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Dla nas -120 stopni… to pikuś!

Tak właśnie śmiało mogą powiedzieć studenci I roku kierunku fizjoterapia, którzy pierwszy raz weszli do KRIOKOMORY. Zajęcia w tak ekstremalnych warunkach są elementem kształcenia naszych fizjoterapeutów, którzy mogą przetestować na sobie leczenie zimnem w Centrum Fizjoterapii PWSZ w Pile.

Zanim jednak studenci weszli do kriokomory, zostali przebadani i poinstruowani – jak reaguje organizm ludzki w takich temperaturach oraz jak wytrzymać 2-3 minuty w -120 stopniach, które w takim zimnie wydają się ciągnąć w nieskończoność. Studenci wyszli z tego cało – sukces osiągnięty! Potwierdzili więc, że tak skrajne warunki mogą pomóc w leczeniu.
Nad bezpieczeństwem fizjoterapeutów czuwali: dr Honorata Nawrocka-Bogusz oraz mgr inż. Rafał Walkowiak.

Przypomnijmy dlaczego warto korzystać z kriokomory – ponieważ jest ona pomocna w leczeniu takich chorób jak: choroby zapalne i zwyrodnieniowe stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, stany pourazowe, osteoporoza, fibromialgia, kolagenozy, zwiększone napięcie mięśniowe, stwardnieniu rozsianym, niedowładach spastycznych i porażeniach połowicznych, atopowe zapalenie skóry, łuszczycowe zapalenie stawów, dna moczowa, choroba Parkinsona, menopauza, stany depresyjne, przemęczenie fizyczne i psychiczne, nadwaga i otyłość.

Aleksandra Fabiszak
PWSZ im. S. Staszica w Pile

dla_nas_120_stopni00

dla_nas_120_stopni05 dla_nas_120_stopni01 dla_nas_120_stopni02 dla_nas_120_stopni03 dla_nas_120_stopni04