Do wyrzucenia? Nie ma mowy! Wróciło Repair Café Piła | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Do wyrzucenia? Nie ma mowy! Wróciło Repair Café Piła

  Może nie było tak dużo osób jak to bywało jeszcze kilka miesięcy temu, ale ci, którzy opuszczali 29 sierpnia Wyspiarza byli zadowoleni z wykonanej usługi. Mowa o Repair Café Piła, której celem jest łączenie społeczności lokalnej, przy równoczesnym wpływaniu na ekologiczną świadomość mieszkańców, za pomocą stosowania się do zasad Circular Economy, czyli przedłużania „życia” przedmiotów.

  W sobotnie popołudnie w kawiarence naprawczej do dyspozycji mieszkańców była krawcowa z Warsztatowni, która powstała dzięki stylowi życia, jakie prowadzi Joanna Przybył, a to jest zero waste – zero śmieci. Była osoba, która naprawiała rowery, a nawet hulajnogę oraz specjalista, który naprawiał przedmioty elektryczne. Tradycyjnie na takim spotkaniu można było naostrzyć noże.  Było stoisko Fundacji Pszczoła, na którym można było dowiedzieć się jak zrobić samemu piękne poidełko dla pszczół z liści, oraz stoisko ZM PRGOK z edukacyjnymi materiałami odnośnie m.in. segregacji śmieci. A wszystko to w dobrosąsiedzkiej atmosferze.

  Warto przypomnieć, że pomysłodawcą inicjatywy  Repair Café Piła – pierwszej w Polsce jest prezes spółki Gwda, Tomasz Wojciechowski.

  Repair Café w Pile jest częścią międzynarodowej społeczności Repair Café Internatonal, skupiającej lokalne projekty pod hasłem: „Do wyrzucenia? Nie ma mowy!”.

  Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania, o których będziemy informować na bieżąco naszych Czytelników.

  Sebastian Daukszewicz

  wrocilo_repair_cafe1_01

  wrocilo_repair_cafe1_28 wrocilo_repair_cafe1_02 wrocilo_repair_cafe1_03 wrocilo_repair_cafe1_04 wrocilo_repair_cafe1_05 wrocilo_repair_cafe1_06 wrocilo_repair_cafe1_07 wrocilo_repair_cafe1_08 wrocilo_repair_cafe1_09 wrocilo_repair_cafe1_10 wrocilo_repair_cafe1_11 wrocilo_repair_cafe1_12 wrocilo_repair_cafe1_13 wrocilo_repair_cafe1_14 wrocilo_repair_cafe1_15 wrocilo_repair_cafe1_16 wrocilo_repair_cafe1_17 wrocilo_repair_cafe1_18 wrocilo_repair_cafe1_19 wrocilo_repair_cafe1_20 wrocilo_repair_cafe1_21 wrocilo_repair_cafe1_22 wrocilo_repair_cafe1_23 wrocilo_repair_cafe1_24 wrocilo_repair_cafe1_25 wrocilo_repair_cafe1_26 wrocilo_repair_cafe1_27