Dobre informacje dla kierowców. W sierpniu ruszy remont Al. Wojska Polskiego w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Dobre informacje dla kierowców. W sierpniu ruszy remont Al. Wojska Polskiego w Pile

To długo wyczekiwana przez kierowców i mieszkańców inwestycja. Na początku sierpnia rusza remont Alei Wojska Polskiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 179 w Pile. Dwie nowe warstwy nawierzchni jezdni zostaną ułożone na odcinku drogi o długości 658 m od Ronda PCK do ul. Dzieci Polskich. Wartość zadania wynosi 3,9 mln zł. Termin realizacji to grudzień 2018 roku. Użytkowników tego odcinka czekają, więc utrudnienia, ale po tygodniach niedogodności będzie się jeździć wygodnie.

19 lipca odbyła się konferencja prasowa z udziałem Piotra Głowskiego, prezydenta Piły, radnej Sejmiku Wielkopolskiego Mirosławy Rutkowskiej-Krupka , dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Pawła Katarzyńskiego i radnych Zbigniewa Przeworka i Jana Szwedzińskiego, na której to poznaliśmy szczegóły inwestycji remontowych w Pile w pasach dróg wojewódzkich.

- Piła to miasto, w którym mamy czterech właścicieli głównych dróg – gminne, powiatowe, wojewódzkie i krajowe. Znajdujemy się obecnie przy jednej z dróg wojewódzkich przy Alei Wojska Polskiego, która doczeka się etapami remontu. Ona już od dłuższego czasu się zmienia, szczególnie chodniki bliżej centrum miasta. Rozmawialiśmy z Marszałkiem Województwa i panią radną Sejmiku Wielkopolskiego o tym, że przydałaby się gruntowana przebudowa na całym odcinku. Udało się w tym roku doprowadzić do pierwszego etapu, od ulicy Lotniczej do ulicy Dzieci Polskich. Widzimy jak były wykonane poprzednie inwestycje wojewódzkie Aleja Powstańców Wielkopolskich i ulica Siemiradzkiego, że to nie tylko zwykłe nakładki, ale prawdziwe porządne remonty i mamy nadzieję, że z tej inwestycji kierowcy będą zadowoleni – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

- To, że ta ulica wymaga modernizacji tego nikt nie kwestionuje. Jeśli coś jest nierealizowane w województwie od razu to jest problem pieniędzy albo dzisiaj wykonawców. Na szczęście udało się tą inwestycję zaplanować etapami i wkrótce rozpoczynamy remont. We wrześniu planujemy budowę budżetu na przyszły rok i złożę wnioski na kolejny etap tej ulicy. Ważna inwestycja, która również czeka na remont, to droga do Szydłowa i budowa ścieżki rowerowej do Szydłowa. Także mieszkańcy Osiedla Staszyc doczekają się remontu schodów od ulicy Wysokiej do ul. Czarneckiego. Początek inwestycji planowany jest na wrzesień 2018 – dodaje Mirosława Rutkowska Krupka, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Remont w Pile będzie kolejną z wielu odnów nawierzchni dróg wojewódzkich, na które w tym roku Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył łącznie 67 mln zł.

Sebastian Daukszewicz

dobre_informacje_dla_kierowcow01

dobre_informacje_dla_kierowcow02 dobre_informacje_dla_kierowcow03 dobre_informacje_dla_kierowcow04 dobre_informacje_dla_kierowcow05 dobre_informacje_dla_kierowcow06 dobre_informacje_dla_kierowcow07 dobre_informacje_dla_kierowcow08 dobre_informacje_dla_kierowcow09 dobre_informacje_dla_kierowcow10 dobre_informacje_dla_kierowcow11 dobre_informacje_dla_kierowcow12 dobre_informacje_dla_kierowcow13 dobre_informacje_dla_kierowcow14 dobre_informacje_dla_kierowcow15 dobre_informacje_dla_kierowcow16 dobre_informacje_dla_kierowcow17 dobre_informacje_dla_kierowcow18 dobre_informacje_dla_kierowcow19 dobre_informacje_dla_kierowcow20