Dobry występ pilskiej GWDY na MP w Toruniu. Dawid Borowik bohaterem ekipy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lekkoatleci pilskiej Gwdy sezon sportowy 2018 rozpoczęli bardzo udanie od startu w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które przez trzy dni odbywały się w Toruniu.

Bohaterem w ekipie „Gwdy” był Dawid Borowik, uczeń Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, podopieczny trenera Ignacego Krzewińskiego. Dawid w świetnym stylu wywalczył brązowy medal w biegu na 300m w kategorii juniora młodszego, ustanawiając przy tym bardzo wartościowy rekord życiowy 35,09. Tym samym wypełnił kryteria Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do Kadry Narodowej Polski przygotowującej się do Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w Buenos Aires. Zawodnik „Gwdy” ma realne szanse startu indywidualnego na 400m
i sztafecie 4x400m.

Przynależność do czołówki krajowej potwierdził utalentowany Piotr Konek, który w chodzie na 5000m jun. mł. zajął wysokie 5 miejsce, uzyskując przy tym rezultat 28:02,59. To samo można powiedzieć o Radosławie Sójce, który w chodzie na 5000m juniorów był siódmy, z rezultatem 26:41,59 oraz Agacie Trzaskalskiej, zwyciężczyni finałowego biegu B, która zajęła w klasyfikacji generalnej dziewiąte miejsce w biegu płotkarskim na 60m, uzyskując przy tym wynik 9,03.

Dobrze w Mistrzostwach zaprezentowali się pozostali zawodnicy „Gwdy”. Miłosz Szmyt zajął dziesiąte miejsce w chodzie na 5000m juniorów (29:37,19), czternasta w biegu na 2000m jun. mł. była Hanna Krajewska (7:05,28) i dwudziesty czwarty w biegu na 2000m jun. mł. Mieszko Tobera (6:02,07).